DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Niedawno zbieraliście na jego operację. Teraz Mikołaj przekazuje dary na pomoc choremu strażakowi!

Wracamy do tematu Mikołaja Brajera. To mieszkaniec powiatu ostrowskiego, na leczenie którego zbierano na przełomie czerwca i lipca pieniądze w celu pokrycia kosztów operacji. U chłopca zdiagnozowano wznowę guza mózgu. Potrzeba było ok. 160 tys. zł. W zbiórkę potrzebnej kwoty na leczenie 16-latka zaangażowali się m.in. przedstawiciele ostrowskich klubów sportowych w tym Ostrovii 1909, której jest wychowankiem, ale też Arged BMSlam Stali. Działacze przekazali koszulki i piłki z autografami, a także złoty medal Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn 2020/21, który wywalczyła Stalówka.

CZYTAJ TEŻ: Neuroblastoma z przerzutami do kości. 3-latek potrzebuje aż 1 mln zł na leczenie!

Błyskawicznie przeprowadzona operacja i równie szybko zakończona internetowa zbiórka pieniędzy spowodowały, że nie zdążono wystawić sportowych podarunków na aukcje. Nie przepadną one jednak. Zostały właśnie wystawione na licytację, ale pieniądze nie trafią na konto Mikołaja. Wesprą ciężko chorego strażaka z Sobótki.

O nim również pisaliśmy na wlkp24.info. Mężczyzna od 12 lat walczy z czerniakiem złośliwym. Ostatnio zdiagnozowano u niego przerzuty do mózgu. Jedynym ratunkiem jest leczenie kosztownym lekiem. Jego jedna dawka kosztuje aż 91 000 zł. Jak się okazuje, z budżetu państwa mogą zostać sfinansowane dwie dawki. Potrzeba jednak czterech. Stąd apel o pomoc i wsparcie finansowe na leczenie. Liczy się czas.

W związku z tym, że operacja Mikołaja się udała, rodzina chciałaby przekazać dary od klubów dalej, aby wylicytowane pieniądze mogły wesprzeć inną potrzebującą osobę. Stąd pomysł, by pomóc właśnie strażakowi z OSP KSRG Sobótka.

LINK DO LICYTACJI INTERNETOWYCH ZNAJDZIESZ TUTAJ

JAK JESZCZE MOŻNA POMÓC PANU ADAMOWI? SPRAWDŹ TUTAJ

W pomoc panu Adamowi włączyli się także inni druhowie. Informacja o zbiórce została udostępniona przez wiele jednostek. Strażacy z OSP Ostrzeszów dodatkowo wpadli na inny pomysł. Proszą o nieoddawanie głosów na tę jednostkę w ramach plebiscytu „Jednostka OSP 2021 roku organizowanego przez Głos Wielkopolski, do którego ktoś zgłosił druhów. „Choć tytuł Jednostki Roku OSP 2021 brzmi dumnie, to forma uzyskania tego tytułu nie ma nic wspólnego z zasługami strażaków danej Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie ma znaczenia udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działanie na rzecz lokalnej społeczności. Głosowanie odbywa się poprzez wysyłanie wiadomości SMS, koszt każdej z nich to 2,46 zł. W ciągu roku wielokrotnie wyjeżdżamy do akcji ratowniczo-gaśniczych i to właśnie na takich akcjach uznanie z waszej strony ma dla nas największe znaczenie. Chęć pomagania u naszych strażaków nie jest podyktowana żadnymi tytułami czy odznaczeniami. Dlatego bardzo prosimy o NIE oddawanie głosów na naszą Jednostkę we wspomnianym plebiscycie. W zamian, bardzo prosimy o wsparcie tych osób, dla których każdy grosz ma znaczenie. Zróbmy coś dobrego dla innych
Poniżej nasza propozycja zbiórki charytatywnej, do wsparcia której gorąco zachęcamy” – napisali na fanpage’u.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    ms

    środa, 11 sierpnia, 2021

    Wielkie brawa dla Mikołaja 🙂

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz