DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Niebieski" marsz ulicami Ostrowa, czyli Światowy Dzień Świadomości Autyzmu [WIDEO]

Ostrowska młodzież świętowała Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Uczniowie ostrowskich szkół świętowali 4 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji na rynku zorganizowano happening. Młodzież przyniosła transparenty i balony, a głównym kolorem był niebieski – kolor autyzmu. Po krótkich występach artystycznych uzdolnionych tanecznie dzieci z Zespołu Mariposa z Raszkowa, uczestnicy wyruszyli w marsz ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Kolorowy kondukt niosący transparenty mówiące o autyzmie zwracał na siebie uwagę mieszkańców i przyjezdnych.

Ostrowski przemarsz miał też wymiar edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży. Uświadamiano najmłodszych, że wszyscy są równi, niezależnie od tego, czy ktoś jest autystykiem, czy też nie. To jeden z elementów walki o wykluczenie dyskryminacji na korytarzach szkolnych i w przestrzeniach, w których młodzi spędzają ze sobą czas.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone od 2008 roku. Przypada 2 kwietnia, ale w tym roku ostrowskie obchody odbyły się dwa dni później.

Obchody tego dnia ma na celu zbudowanie świadomości związanej z autyzmem i tym, że osoby autystyczne są wśród nas, choć na co dzień mogą nie rzucać się w oczy.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz