Nie żyje Władysław Graf – ostrzeszowska skarbnica wiedzy historycznej

1
Smutna wiadomość dotarła z Ostrzeszowa. Nie żyje Władysław Graf, popularyzator historii harcerstwa, regionalista, autor "Zeszytów ostrzeszowskich", człowiek zasłużony dla powiatu ostrzeszowskiego, skarbnica wiedzy historycznej. O jego odejściu poinformowano za pośrednictwem strony powiatu ostrzeszowskiego.

Władysław Graf od 1930 roku jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. W czasie II wojny światowej jako harcerz – ochotnik brał udział w walkach 1939 roku w ramach Ostrzeszowskiego Batalionu Narodowego i przeszedł szlak bojowy Ostrzeszów – Warszawa – Kowel – Brześć. Od czerwca 1944 roku do stycznia 1945 roku przebywał w obozie pracy przymusowej w Osjakowie.

Informację o śmierci Grafa poinformowano za pośrednictwem strony powiatu ostrzeszowskiego. – Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Władysława Grafa, człowieka wyjątkowego, zaangażowanego społecznika, niestrudzonego popularyzatora historii harcerstwa, i regionu. Odszedł Człowiek Wielki Duchem, pełen ciepła i serdeczności. Pozostanie w naszej pamięci – czytamy na stronie powiatu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 stycznia o godzinie 15.00 w ostrzeszowskiej kaplicy przycmentarnej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick