Nie żyje sołtys wsi Kochłowy (pow. ostrzeszowski). To ofiara wypadku na DK11

5
Fot. KPP Ostrzeszów
Nie żyje Zygmunt Lizakowski, wieloletni sołtys wsi Kochłowy w powiecie ostrzeszowskim oraz radny miejski w latach 1998-2002. Zmarł w ostrowskim szpitalu w wyniku obrażeń, jakich doznał w wypadku samochodowym na DK11. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego, dostawczego oraz ciężarowego.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 11 między miejscowościami Kochłowy i Turze. -Jadący w kierunku Kępna osobowy Nissan w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa jadącemu z przeciwka ciężarowemu Volvo. Jadący Fiatem Ducato 52-latek, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, najechał na tył poprzedzającego go Nissana – mówił sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Siła uderzenia była tak duża, że osobowy Nissan wjechał wprost pod nadjeżdżające ciężarowe Volvo, którym kierował 35-latek. Osobówka zjechała z drogi i uderzyła w ogrodzenie prywatnej posesji. – Podróżujący Nissanem 64-letni mężczyzna i 62-letnia kobieta trafili odpowiednio do szpitali w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie.  Kierujący byli trzeźwi. 52-latkowi zatrzymano prawo jazdy. W wyniku odniesionych obrażeń 64-latek zmarł w ostrowskim szpitalu – dodaje sierż. sztab. Juszczak.

Ofiarą wypadku jest Zygmunt Lizakowski, ostrzeszowski radny miejski w latach 1998-2002 oraz wieloletni sołtys Wsi Kochłowy. O jego śmierci poinformował także Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Opublikowany przez Patryka Jędrowiaka – Burmistrza MiG Ostrzeszowa Środa, 29 kwietnia 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick