Nie żyje Piotr Szczublewski – znany ostrowski lekarz

1
Fot. facebook.com/KZMPolska
Smutna wiadomość obiegła Ostrów w poniedziałkowy wieczór. Zmarł Piotr Szczublewski, znany ostrowski ginekolog. "Doktor. Tak mówiliśmy o Piotrze Szczublewskim i każdy wiedział, o kogo chodzi. Trudno pisać w czasie przeszłym – Piotr odszedł 6 sierpnia" - wspominają go koledzy na fanpage'u Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska.

Piotr Szczublewski walczył z nowotworem. Poddał się operacji, chemioterapii, ale i one nie pomogły. „Wszyscy mieliśmy nadzieję, że wygra. Że spotkamy się na wielu jeszcze Zlotach naszego Klubu, którego był założycielem – miał legitymację nr 5. Że wystartuje w kolejnym Rajdzie Polskim Historycznym. Że spełni swoje marzenie i pojedzie w Mille Miglia” – czytamy dalej.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Znajomi mówią, że kochał zabytkowe samochody, życie i ludzi. „Zapamiętamy go uśmiechniętego w czarnej stodwunastce cabrio, którą często bywał na naszych zlotach. Na ostatnim zlocie w Lublinie widać było, że jest słaby. Dziś rozumiemy, że to było jego pożegnanie i z klubem, i z nami… Piotra już nie ma wśród nas, ale w naszej pamięci, w naszych sercach będzie zawsze. Żegnaj Piotrze, żegnaj Doktorze” – piszą koledzy.

Piotr Szczublewski urodził się 29 września 1957 roku w Ostrowie Wielkopolskim. W 1982 zakończył studia na Akademii Medycznej w Poznaniu, po czym podjął pracę na oddziale położniczo-ginekologicznym w Ostrowie Wielkopolskim. Od 2010 roku był zastępcą ordynatora oddziału. Zmarł w poniedziałek 6 sierpnia. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia o godzinie 12.30 w kościele w Przygodzicach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Po skrótowcu zakończonym ostatnią literą wyrazu nieskróconego kropki nie ma, po skrótowcu zakończonym literą „wcześniejszą” – jest. W tym przypadku słowo wyraz odnosi się do formy wyrazowej, a zatem skrót dr. od wyrazów (form) doktora, doktorem itp. kropkę z tyłu mieć powinien. Gdy mówimy o pani doktor, słowa doktor nie odmieniamy, a zatem wszystkie formy zależne kończą się na r i, co za tym idzie, kropki po nich nie ma (np. byłem tam z dr Przełęcką).
    Pozdrawiam – J.Bralczyk, prof. (z kropką).

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick