Nie żyje noworodek. Doszło do zachłyśnięcia? Sprawę bada prokuratura

0
Fot. Pixabay
Prokuratura bada sprawę śmierci miesięcznego dziecka, które zmarło w ostrowskim szpitalu. Jedną z hipotez, którą biegli biorą pod uwagę jest zachłyśnięcie się. Maluch trafił najpierw do szpitala w Ostrzeszowie, a następnie został przetransportowany do lecznicy w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety, nie udało się go uratować.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie, a następnie przez ostrowską prokuraturę regionalną do Prokuratury Rejonowej w Łodzi, która będzie prowadzić dalsze czynności. – W Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Protokół będzie bardzo szczegółowy, bo pobrano wiele próbek także do wykonania dodatkowych badań – mówi Sylwia Wróbel z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Krotoszyn. 75-latek nie żyje po zatruciu czadem

Wstępne ustalenia wskazują, że mogło dojść do zachłyśnięcia się dziecka. Na tę okoliczność także pobrano próbki. Do tragedii doszło w czasie świąt Bożego Narodzenia. Po otrzymaniu protokołu z sekcji będzie można wskazać przyczyny oraz sprawdzić, czy doszło do udziału osób trzecich.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick