Nie żyje najstarsza mieszkanka Ostrowa. Teresa Moch miała 105 lat

1
Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowie Wielkopolskim potwierdził, że 18 marca 2020 roku zmarła najstarsza mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego - Teresa Moch. Miała 105 lat.

Nie żyje Teresa Moch – najstarsza mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Miała 105 i pół roku. Informację o śmierci potwierdził Urząd Stanu Cywilnego.

Teresa Moch urodziła się na terenie Niemiec 16 września 1914 roku, a więc jeszcze w czasach kiedy Polski nie było na mapie Europy i świata. W latach 40. XX wieku zamieszkała w Ostrowie Wielkopolskim. Doczekała trojga dzieci, sześciorga wnuków, dziewięciorga prawnuków i praprawnuka.

Pani Teresa całe życie prowadziła dom, zajmowała się wychowaniem dzieci, a później wnuków i prawnuka. – Do momentu kiedy skończyła 97 lat, zajmowała się praktycznie całym domem. Gotowała, sprzątała, prowadziła sprawunek. Wszystko do niej należało – powiedziała Telewizji Proart córka Teresy Moch, kiedy we wrześniu 2019 roku nasza ekipa telewizyjna odwiedziła ją podczas 105. urodzin. Zawsze powtarzała, że trzeba iść przez życie z uśmiechem i do każdej sytuacji podchodzić ze spokojem.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

CZYTAJ: Nie żyje Jerzy Marek Szulczyński. „Człowiek oddany naszemu miastu”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick