Nie żyje mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Tragiczne dane Ministerstwa Zdrowia

9
Fot. Tai's Captures / Unsplash
Według popołudniowych danych, które aktualizuje Ministerstwo Zdrowia, nie ma nowych zachorowań na terenie województwa wielkopolskiego. Niestety, to bardzo tragiczny dzień pod względem ilości zgonów. Według najnowszego raportu zmarło aż 25 osób. Wśród nich jest mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

206 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 stwierdzono według popołudniowego raportu Ministerstwa Zdrowia. Najwięcej, bo aż 96 odnotowano w województwie mazowieckim, a następnie podkarpackim (23), łódzkim (23), pomorskim (22), śląskim (15), podlaskim (11), dolnośląskim (9), małopolskim (8) oraz świętokrzyskim (6).

Niestety, aż 25 osób zmarło, a ogólna liczba ofiar przekroczyła 500. Wśród nich jest mieszkaniec powiatu ostrowskiego. – W poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarł  57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego oraz 77-letnia mieszkanka Konina – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

To już piąta ofiara zakażenia koronawirusem w powiecie ostrowskim. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące, które pogarszały stan zdrowia pacjentów. W całej Wielkopolsce zakażonych jest 1266 osób. 75 zmarło, a 167 wyzdrowiało.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 17
  2

  Zmarła mieszkanka Konina 😪jest konkretnie napisane miasto a czy zmarły z powiatu ostrowskiego to mieszkaniec Ostrowa wielkopolskiego? Osobiście denerwuje mnie stwierdzenie powiatu a nie konkretnie z jakiego miasta, jest to o tyle ważna informacja, że można się bardziej chronić jeśli w danym mieście był lub są przypadki zakażenia a nawet śmierci.

  • Konin to miasto na prawach powiatu, (tak jak Poznań, Kalisz, Piła, Leszno) więc piszą o mieszkance Konina. Gdyby umarł ktoś z okolicznej wsi napisali by o mieszkańcu powiatu konińskiego. Ostrów takiego statusu (miasta na prawach powiatu) nie ma, jest “tylko” częścią powiatu ostrowskiego, co ma swoje wady w kontekście budżetu, ale skoro włodarze nie zabiegają o taki status no to widocznie tak ma być. 🙂

 2. 14
  2

  Jak 25latek mógł w szpitalu zakaznym nie doczekać pobrania próbek!!!!!!!!
  To bardzo wygodne- bo choć trafił do placówki z powodu covit19 to nie liczy się Go do statystyk!!!!!!!

 3. 10
  5

  Proszę podać informację ile osób zmarło w tym samym czasie na inne choroby znacznie więcej. A nie oklamywac społeczeństwo negatywnymi koronowymi informacjami i siać panikę.
  Media zabladzily a ludzie to łykają.
  I jeszcze ile osób wyzdrowialo w międzyczasie. Żegnam ozięble.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick