Nie żyje Józef Fierek, były prezes ostrowskiego oddziału PTTK

1
Zmarł Józef Fierek, były prezes ostrowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Najwyższą funkcję pełnił od 1985 do 2017 roku. Zawsze zaangażowany, zainteresowany tym, co dzieje się na terenie miasta i powiatu. Za swoje zasługi otrzymał m.in. Złotą Odznakę „Zasłużony działacz turystyki” oraz Odznakę Honorową za zasługi dla Turystyki.

Jak informuje ostrowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Józef Fierek pełnił w PTTK wiele funkcji. Był sekretarzem, wiceprezesem, a w 1985 roku został prezesem i pełnił tę funkcję do 2017 roku. Jak podkreślają przedstawiciele PTTK, dzięki pracowitości Józefa Fierka ostrowski oddział jest jednym z wiodących w Wielkopolsce i Polsce.

Za szeroko zakrojoną pracę społeczną na rzecz krajoznawstwa i turystyki otrzymał  dyplomy oraz odznaczenia turystyczne: Złotą Odznakę „Zasłużony działacz turystyki”, Odznakę Honorową za zasługi dla Turystyki, Złotą Honorową Odznakę PTTK i Medal 50-lecia PTTK. Jego starania docenił także samorząd miejski oraz Województwa Wielkopolskiego. Został uhonorowany medalem za zasługi w rozwoju miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Medalem za zasługi w rozwoju kultury fizycznej i turystyki oraz dwukrotnie Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Józefowi Fierkowi przyznano również Srebrny Krzyż Zasługi.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick