Nie żyje Joanna Puzyna-Chojka związana w przeszłości z teatrem w Kaliszu

0
Joanna Puzyna-Chojka była nie tylko znanym krytykiem literackim, ale także zasłużyła m.in. dla sztuki w Trójmieście, jak i w Kaliszu, gdzie w latach 1998-2001 była kierownikiem literackim Teatru im. W. Bogusławskiego i także selekcjonerem Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Joanna Puzyna-Chojka zajmowała wiele stanowisk związany z kulturą. Była m.in. krytykiem teatralnym, nauczycielem akademickim czy animatorem kultury. W ostatnich latach mieszkała i pracowała w Gdańsku. W Południowej Wielkopolsce dała się poznać jako kierownik literacki Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, także selekcjoner Kaliskich Spotkań Teatralnych.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Była teatrologiem, krytykiem teatralnym, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmowała się badaniami współczesną dramaturgią i teatrem „nowej realności”. Publikowała m.in. na łamach Gazety Wyborczej i Tygodnika Powszechnego. Kierowała Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Była również dyrektorem programowym Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni. Współtworzyła projekt Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Jest autorką książki pt. „Gra o zbawienie. O dramatach Tadeusza Słobodzianka”.

Jak podaje Radio Gdańsk, Joanna Puzyna-Chojka zginęła w wypadku na Bałkanach, gdzie przebywała na wakacjach. Prawdopodobnie w stojąca na poboczu auto uderzył samochód ciężarowy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick