Nie żyje Grażyna Owczarek, radna z Raszkowa

0
W poniedziałek 12 lutego zmarła Grażyna Owczarek, radna Gminy i Miasta Raszków. "Straciliśmy osobę niezwykle serdeczną, uczynną, prawdziwego społecznika, dla której drugi człowiek był najważniejszy" - mówią przedstawiciele urzędu.

Grażyna Owczarek urodziła się 25 marca 1961 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Ponad 35 lat (od 1981 roku) pracowała jako nauczycielka wychowania przedszkolnego. Ostatnio w filii raszkowskiego przedszkola w Przybysławicach. Wcześniej także w Ligocie. Była bardzo lubiana przez dzieci. Pracę zawodową rozpoczęła w głogowskim oddziale przedszkolnym Zbiorczej Szkoły Gminnej w Raszkowie.

Od 2014 roku pełniła funkcję radnej Gminy i Miasta Raszków. Udzielała się także w lokalnych organizacjach. Była wieloletnią członkinią Rady Sołeckiej miejscowości Głogowa, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespołu Tańca Ludowego „Głogowianie”.

– Chętnie doskonaliła się zawodowo, uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i kursach. Od 2015 roku była nauczycielem dyplomowanym. Ukończyła także kurs kwalifikacyjny w zakresie terapii pedagogicznej, który pozwolił jej na pracę z dziećmi mającymi trudności psychoruchowe. Była wspaniałym pedagogiem. W stosunku do dzieci zawsze spokojna, cierpliwa, ciepła i uśmiechnięta. Kochała swoją pracę, a przede wszystkim dzieci, które ją też kochały. Swoje obowiązki wypełniała z oddaniem i zaangażowaniem, zawsze sumiennie i rzetelnie – mówią przedstawiciele gminy Raszków.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w czwartek 15 lutego o godz. 12.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie.

Fot. raszkow.pl

Nie żyje Marian Łakomy, były ostrowski radny

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick