Nie żyje 8-letni chłopiec. Przygniotła go maszyna rolnicza

13
Mimo reanimacji nie udało się uratować życia 8-letniego chłopca, który został przygnieciony przez maszynę rolniczą. Do tragedii doszło w miejscowości Tłokinia Kościelna w gminie Opatówek (powiat kaliski). Na miejscu pomocy udzielały wszystkie służby, lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Na początku służby zostały powiadomione o zaginięciu dziecka. Gdy mundurowi byli w drodze okazało się jednak, że 8-latek został przygnieciony przez maszynę rolniczą. Na miejscu pracowali medycy oraz strażacy, którzy zabezpieczali miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Prowadzona była reanimacja dziecka. Niestety, nie powiodła się i stwierdzono śmierć chłopca – informuje dyżurny stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu.

Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratora. Dokładnie wyjaśniane będą okoliczności i przyczyny tej tragedii.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. To są skutki nieprzestrzegania zasad bhp przez rolników. Mają gdzieś zabezpieczanie maszyn i terenu wokół maszyn. Przy tym policja ich nie kontroluje. Jak my bedziemy mieć w aucie zbita szybę, lampe to od razu zatrzymany dowód rejestracyjny, a rolnicy jezdza np. bez swiateł, a jak są to ledwo widoczne. Na pewno większość ciągników nigdy stacji diagnostycznej nie widziała i dziwić się, że są wypadki.

    • Widać mało wiesz o rolnictwie. Rozumiem, że policja wbija Ci raz w tyg conajmniej na kwadrat i patrzą czy tv dobrze wisi, lub czy ekspers do kawy dobrze zabezpieczone…. Traktory mogą tylko na okręgowych stacjach mieć przegląd. Nie wiadomo co się stało, może kombinował przy maszynie i się coś odpieło… Nie ma to teraz większego znaczenia, tragedia dla rodziny

  2. Sama osobiście jeżdżę ciągnikiem na przegląd. Rolnicy dbają o bezpieczeństwo, a wypadki się zdarzają. Tak samo jak kierowcy jeżdżą sprawnymi samochodami, a o wypadek nie trudno.
    Współczuję bardzo rodzinie – śmierć dziecka to niewyobrażalna tragedia.

  3. No cóż liiiii ma dużo racji w swoim wpisie, rolnicy nie przestrzegają zasad bezpiecznej pracy i opieki nad swoimi dziećmi. Wiem, że wielu mnie skrytykuje ale to prawda. Specjalizuję się w warunkach pracy a rolnictwo i budownictwo to dwa najbardziej wypadkogenne działy gospodarki polskiej.

  4. Samoloty 30 i więcej letnie przewożą setki pasażerów a tu ” Anonim ” widzisz problem z ciągnikiem z 1977 roku przeszedł przegląd bo był sprawny i tak jest ze wszystkim. Kto dba o sprzęt na czas robi przeglądy techniczne nie ma problemu ze sprawnością nie długość użytkowania sprzętu jest ważnalecz dbanie o jego stan techniczny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick