Nie żyje 23-latek ranny w wypadku na DK25. Areszt dla sprawcy

8
Napływają smutne informacje od ostrowskich policjantów. Zmarł 23-letni mężczyzna ranny w wypadku, do którego doszło 22 stycznia na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Gniazdów (gm. Nowe Skalmierzyce). Sprawca zdarzenia został aresztowany i grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

O wypadku na krajowej „25” informowaliśmy we wtorek. Zderzyły się wtedy dwa samochody osobowe. – Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf wyprzedzając kolumnę pojazdów, nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się czy ma dostateczne miejsce do wyprzedzania spowodował, że kierujący jadący z przeciwnego kierunku, aby uniknąć zderzenia pojazdów zjechał na pobocze, wpadł w poślizg po czym zderzył się czołowo z kierującym samochodem marki Peugeot. Kierowca osobowego golfa nie zatrzymał się. Dwóch poszkodowanych mężczyzna tj. kierujący samochodem marki Citroen 23-letni ostrowianin i kierujący peugeotem 44-latek z obrażeniami trafili do szpitala – poinformowała sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Wypadek na DK25. Dwie osoby ranne. Droga zablokowana

Pięć godzin po wypadku, zatrzymano 22-letniego sprawcę zdarzenia. To mieszkaniec powiatu kaliskiego. – Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew do badań, by sprawdzić czy w chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy bądź czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Na ten temat wypowie się biegły – dodaje Łusiak.

W piątek ze szpitala dotarła informacja, że młody kierowca zmarł. 22-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Jak ktoś nie potrafi oceniać sytuacji na drodze nie powinien wsiadac za kółko, bo albo delikatnie mówiąc denerwuje innych kierowców albo tak jak w tym przypadku doprowadza do tragedii. Zero litości dla takich kierowców.

    • „wyprzedzając kolumnę pojazdów, nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się czy ma dostateczne miejsce do wyprzedzania spowodował, że kierujący jadący z przeciwnego kierunku, aby uniknąć zderzenia pojazdów zjechał na pobocze, wpadł w poślizg po czym zderzył się czołowo z kierującym samochodem marki Peugeot.”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick