Nie żyją dwie osoby. Tragiczne pożary w Koźminie Wielkopolskim i Skoroszowie

0
Zdjęcie poglądowe
Osoba w wieku 88 lat poniosła śmierć w wyniku pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło w Koźminie Wielkopolskim w powiecie krotoszyńskim. Drugą ofiarą był mężczyzna, którego znaleziono w płonącym budynku jednorodzinnym w miejscowości Skoroszów w powiecie kępińskim. Przyczyny pojawienia się ognia nie są jeszcze znane. Na miejscu działają policjanci pod nadzorem prokuratorów.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie. 4.47. Palił się budynek jednorodzinny w zabudowie zwartej. Na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej. Strażacy przeprowadzili rozpoznanie i rozpoczęli akcję gaśniczą. Ewakuowano na zewnątrz dwie starsze osoby, niestety jedna poniosła śmierć. To kobieta w wieku 88 lat. Druga osoba poszkodowana to mężczyzna w wieku 87 lat. Nie było to małżeństwo – poinformował kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

ZOBACZ TEŻ: Potężny pożar stodoły. 9 zastępów w akcji [ZDJĘCIA]

Działania gaśnicze zostały już zakończone. Na miejscu pracuje teraz grupa dochodzeniowa policji pod nadzorem prokuratora.

Kolejny pożar wybuchł o 4.40 w miejscowości Skoroszów w powiecie kępińskim. Na miejsce palącego się budynku jednorodzinnego zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. – W trakcie działań, wewnątrz budynku znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, którego ewakuowano na zewnątrz, gdzie udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon – wyjaśnia kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Na piętrze budynku znajdowały się cztery osoby: dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Pożar został już ugaszony. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick