Nie ugasiła jeszcze pożaru, ale…zrobiła coś niebywałego!

1
Nauczycielka ze świetnym podejściem do dzieci i młodzieży, do tego wysportowana miłośniczka fitnessu, plus strażaczka-ochotniczka? Wydaje się wam, że takie połączenie raczej nie może iść ze sobą w parze i trudno znaleźć czas na realizowanie wszystkich wymienionych pasji? Nic bardziej mylnego, taka "multifunkcyjna" dziewczyna naprawdę istnieje i stała się niedawno chlubą Jankowa Przygodzkiego (gmina Przygodzice).

Martyna Świerczyk udowodniła ostatnio swoim kolegom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim, do której niedawno dołączyła, że na równi z nimi mogłaby brać udział w najbardziej ekstremalnych akcjach ratunkowych. W pełnym umundurowaniu, z butlą tlenową i aparaturą do oddychania stanęła na starcie zawodów w biegu na 49. piętro Sky Towera we Wrocławiu. Były to pierwsze takie zawody w kraju. – Pokonałam 1142 stopnie w pełnym umundurowaniu i oczywiście były trudne momenty. Starałam się rozkładać siły, najgorsza była jednak wysoka temperatura i nie przestawałam o tym myśleć. Było też trudno złapać oddech – relacjonuje nam Martyna.

Dziewczyna ma za sobą już jedne zawody wytrzymałościowe, ale te były największym do tej pory wyzwaniem dla Martyny, mimo że ćwiczy codziennie. – Biegam dystanse kilka kilometrów, więc teraz bieg na Sky Tower to było dla mnie naprawdę „coś”. Przygotowywałam się biegając z ciężarkami w plecaku. Cieszę się, bo wielu panów na starcie w ostatniej chwili się wycofywało, mi się udało – mówi. Nie dość, że się udało, to jeszcze wywalczyła drugie miejsce, jako jedna z czterech kobiet. Wbiegnięcie na najwyższy budynek Wrocławia zajęło jej nieco ponad 17 minut.

Martyna jest zmotywowana do tego, aby polepszać swoją kondycję, jej koledzy z jednostki do tego, by w ogóle zacząć się ruszać, a wszyscy zgodnie teraz twierdzą, że obecność kobiet w OSP to świetna sprawa i będą namawiać inne panie na wstępowanie do straży.

Martyna jest bohaterką materiału „W górę!”, który wyemitowany został w dzisiejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick