Nie płacisz abonamentu RTV? Może Cię ścigać Poczta Polska

4
Fot. pixabay.com
Jak przekazuje mediom Ministerstwo Finansów, Poczta Polska prowadzi kontrole w związku z niepłaceniem abonamentu RTV. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl w pierwszym kwartale tego roku do urzędów skarbowych wypłynęło 7979 tytułów wykonawczych.

Każdy posiadacz odbiornika radiofonicznego lub odbiornika telewizyjnego, który umożliwia natychmiastowy odbiór programu musi go zarejestrować w ciągu 14 dni od jego nabycia i opłacać abonament. Wiele osób uchyla się od płacenia należności i z tym właśnie chce walczyć Ministerstwo Finansów.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl „w pierwszym kwartale tego roku do urzędów skarbowych wypłynęło 7979 tytułów wykonawczych wystawionych przez Pocztę Polską. W ubiegłym roku w tym samym czasie było ich 2714. Działania te są podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego.” 

Najnowsze opłaty w 2022 roku za abonament RTV wynoszą:

 • 7,50 zł za miesiąc w przypadku używania odbiornika radiofonicznego
 • 24,50 zł za miesiąc w przypadku używania odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego

Kto jest zwolniony z opłat za abonament RTV według ustawy? To m.in:

 • posiadający I grupę inwalidzką
 • całkowicie niezdolni do pracy
 • osoby o znacznym stopni niepełnosprawności
 • osoby, które ukończyły 75 lat
 • osoby u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu (mierzone na częstotliwości 2000 Hz o natężeniu od 80 dB)
 • osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15%
 • osoby, które ukończyły 60 lat oraz mają ustalone prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 2 mld rocznie na pisowską propagandę w mediach publicznych i horendalne wynagrodzenia towarzyszki Holeckiej i towarzysza Adamczyka w „królestwie” naczelnego hejtera Jacka Kurskiego jeszcze nie wystarcza.
  Ten rząd istnieje nadal tylko dzięki kłamliwej propagandzie mediów publicznych dlatego dadzą każde pieniądze by tworzyć równoległa rzeczywistość.

 2. Ci co wezmą dopłatę na zakup dekodera albo wymianę TV już sie nie będą mogli mówić ze nie maja telewizora. Jeżeli sie posiada telewizor to nie znaczy ze on pozwala na natychmiastowy odbiór programu do tego potrzebna jest antena albo tv kablowa albo Internet

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick