DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Nie oddawajmy tego meczu walkowerem" - Tour de Konstytucja ponownie w Ostrowie Wielkopolskim

Tour de Konstytucja po raz trzeci ma swój przystanek w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem spotkanie dotyczyło zbliżających się wyborów parlamentarnych oraz jednomandatowych okręgów wyborczych. Gośćmi spotkania byli sędzia Krzysztof Urbaniak, prokuratorzy Ewa Wrzosek i Jarosław Onyszczuk, członkowie Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia oraz adwokat Mateusz Koralewski.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Głosuję na Polskę”. Nie miało ono na celu jakiejkolwiek agitacji wyborczej, ale miało charakter edukacyjny. Organizatorzy i zaproszeni goście mieli na celu uzmysłowienie mieszkańcom wagi nadchodzących wyborów oraz pokazanie ważności dokumentu, jakim jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. – Wybory to jest ten okres, kiedy każdy z nas dysponując własnym głosem może spowodować, że rzeczywistość dookoła niego się zmieni. Najgorsze, co możemy zrobić to zrezygnować z tę chęci, z prawa do naszego głosu. Bez względu na to, czy mamy takie, czy inne sympatie polityczne to nie oddawajmy tego meczu walkowerem – mówiła prokurator Ewa Wrzosek.

Zdaniem zaproszonych gości możemy przekonać osoby niezdecydowane, by wzięły udział w nadchodzących wyborach. – Myślę, że przez takie inicjatywy, ale także oddziaływanie środowiskowe wpływać na to żeby osoby, które nie mają jakiś przekonań, starały się jednak wybierać to, co dla nich jest najlepsze, pójść do wyborów i głosować żeby w jak największym zakresie legitymizować władzę do zarządzania naszym krajem – dodał prokurator Jarosław Onyszczuk.

Tour de Konstytucja to inicjatywa i pomysł Fundacji „Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych”. Projekt powstał zaraz po pandemii i miał być formą – jak mówią organizatorzy – sprawdzianu obywatelskiego. Miał on na celu ponowne zaangażowanie ruchów obywatelskich i zmobilizowanie społeczeństwa. Organizatorem ostrowskiej edycji wydarzenia jest Grupa Obywatelska Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • S
  Szczęsny

  piątek, 23 czerwca, 2023

  Prokuratorzy i sędziowie na wiecu partyjnym?
  Skandal

  Odpowiedz
 • A
  An

  piątek, 23 czerwca, 2023

  Wolne mieli…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz