Nie odbieraj tego połączenia!

6
Fot. Jim Reardan | Unsplash
Polscy użytkownicy telefonii komórkowej coraz częściej otrzymują połączenia z kraju, których numer kierunkowy to +247 oznaczający, że próbuje się z nami skontaktować ktoś z Wysp Wniebowstąpienia. Jeśli odbierzemy albo oddzwonimy, możemy otrzymać gigantyczny rachunek.

Na stronie CERT czytamy: „Na Twitterze pojawiają się kolejne informacje, dotyczące dziwnych nieodebranych połączeń z nieznanych numerów. Użytkownicy z Wielkiej Brytanii piszą o telefonach z Wysp Wniebowstąpienia, których kod kraju (+247) niektórzy mogą pomylić z numerem kierunkowym do Płocka (024). To takie samo oszustwo, jak opisywane przez nas telefony z Kuby. Pamiętajcie – nie oddzwaniajcie na takie numery”.

O połączeniach do polskich operatorów z „egzotycznych” numerów kierunkowych zrobiło się głośno już w 2017 roku, więc nie jest to nowy problem. Temat ten co jakiś czas wraca. Tak jest tym razem, kiedy kolejni abonenci także z terenu południowej Wielkopolski otrzymali połączenia z numeru kierunkowego +247.

Sposób oszustów działa bardzo prosto. Otrzymujemy krótki sygnał połączenia, po czym dzwoniący się rozłącza. Ma to nas sprowokować do oddzwonienia. W ten sposób nabijamy sobie rachunek, a wysokie kwoty w części trafiają właśnie na konto dzwoniących.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. „Jeśli odbierzemy albo oddzwonimy, możemy otrzymać gigantyczny rachunek.” Proszę JASNO wytłumaczyć jak to jest możliwe, że ODBIERAJĄC jakiekolwiek połączenie dostanę gigantyczny rachunek?

    • Normalnie, za odebranie połączenia z niektórych stref roamingowych płacisz. Nawet 8 zł za min przy strefie 3.

    • do Boo: Kompletnie mylisz pojęcia! Płacisz opłatę roamingową WYŁĄCZNIE wówczas, jeśli jesteś za granicą i KORZYSTASZ z tamtejszej obcej sieci w roamingu.

  2. Co jeżeli przez przypadek odzwoniłem po czym szybko sie rozliczyłem jeszcze przede sygnałem, jestem narażony na duży rachunek ?

    • Jeżeli był sygnał a ta osoba po drugiej stronie nie odebrała to nie powinno naliczyć …. połączenie naliczane jest od pierwszej sekundy od odebrania słuchawki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick