Nie matura, lecz chęć szczera… Znają wyniki matur!

2
Dziś jest ich wielki dzień. Po miesiącach przygotowań i kilku dniach stresujących egzaminów odebrali świadectwa dojrzałości. Maturzyści, bo o nich mowa, poznali dziś wyniki matur. W większości zrobili to za pomocą Internetu, więc wycieczka do macierzystej szkoły po papierowy dokument, była tylko formalnością.

Uczniowie mogą zalogować się na stronie internetowej Okręgowej Komisji egzaminacyjnej i tam zobaczyć, jak zdali maturę – mówi Beata Błaszczak, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to wielkie wydarzenia dla młodzieży i dla nauczycieli – dodaje nauczycielka.

Najbardziej stresująca rzecz w moim życiu, na równi z prawem jazdy – twierdzi Michał Dudziak, który zdał maturę na takim poziomie, że najprawdopodobniej dostanie się na wymarzony kierunek studiów – prawo.

Z kolei Jagoda, chce iść na logopedię. Okaże, czy uda mi się dostać na studia, bo na kierunku na który chciałabym pójść, jest mało miejsc – tłumaczy tegoroczna maturzystka.

Na szkolnym korytarzu spotkaliśmy Macieja. Nie sprawdził wyników swoich egzaminów wcześniej i robił toi tuż przez odebraniem papierowego dokumentu, za pomocą smartfona. To co musiałem zdać, zdałem bardzo dobrze – mówi przyszły student AWF-u.

Emocji podczas dzisiejszego wręczania świadectw nie brakowało. W końcu od wyników matur, zależy przyszłość tegorocznych maturzystów.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick