Nie masz funduszy na biznes? OPP zaprasza na spotkanie

2
Ostrowski Park Przemysłowy zaprasza na spotkanie informacyjne na temat dofinansowania własnej działalności gospodarczej. Projekt swoim zasięgiem obejmuje osoby bezrobotne lub bierne zawodowo z powiatów: ostrowskiego, jarocińskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego i kaliskiego.

W związku z przyznaniem dofinansowania dla Ostrowskiego Parku Przemysłowego na realizację projektu pn.: „Działaj z rozmachem – StartUP dla Ciebie”, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 5 marca 2018r., o godzinie 11:00, w siedzibie Ostrowskiego Parku Przemysłowego przy ul. Wrocławskiej 93F.

Prosimy o telefoniczne potwierdzenie przybycia na spotkanie do 2 marca 2018 r. (724 717 771). O udzielenie dotacji mogą się ubiegać osoby bezrobotne lub bierne zawodowo (np. uczące się), które ukończyły 30 lat i należą do jeden z poniższych grup: długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, z niepełnosprawnościami, o niskich kwalifikacjach.

Projekt swoim zasięgiem obejmuje osoby bezrobotne lub bierne zawodowo z powiatów: ostrowskiego, jarocińskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego i kaliskiego.

W ramach projektu spółka oferować będzie bezzwrotne dotacje w wysokości 25 000,00 zł osobom zamierzającym rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dodatkowym elementem wsparcia będzie wypłata przez spółkę, jako beneficjenta projektu, finansowego wsparcia pomostowego przez okres pierwszych 12 miesięcy prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości 1 300,00 zł miesięcznie. Zatem łączne wsparcie może wynieść ponad 40 000 zł  – informuje Mikołaj Kostka, prezes OPP.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

 1. Już widzę te tłumy „długotrwale bezrobotnych”, którzy chcą się zmienić w biznesmenów. No chyba że przyjdą osoby które nie spełniają warunków, ale z kimś kto będzie robił im za słup. Dofinansowanie się uda – motorem będzie ten niespełniający warunków, a przy okazji „słup” się zaktywizuje. Po co jednak tworzyć fikcję? No chyba że wszyscy wiedzą, że będzie fikcja ale znajdzie się jakaś robota dla „słupa”. W innym przypadku ten w tle by go nie zatrudnił.

  A może skierować dofinansowanie bez tworzenia fikcji? Już od kilku lat dostępne są różnego rodzaju szkolenia i dofinansowania. Każdy kto chce coś robić, a własny biznes to zasuwanie większe niż na etacie, to już zdążył skorzystać. Jak się komuś nie chce męczyć – tego żadne dofinansowanie nie skusi. Może dotychczasowy przekaz był nietrafiony? Może nie odpowiadał na pytanie tych bezrobotnych lub mało aktywnych?

  Ktoś kto nie prowadził firmy słyszy jak to urzędy są bezduszne, jak utrudniają życie ludziom, etc. Prowadzę działalność i doradzałem kolegom czy i jak się za nią zabrać. Osoby inteligentne i z chęciami. One miały problem by podjąć decyzję o własnej działalności. Co dopiero jakaś osoba „trwale bezrobotna” czy „o niskich kwalifikacjach”.
  Idąc dalej – miałem już kilka pomysłów na coś więcej niż obecnie robię. Brakowało gwarancji że nie trafię na przeszkodę ciężką w obejściu. Może dzisiaj prowadziłbym już firmę średniej wielkości.

  Parę słów jak ja widzę stworzenie potencjalnego biznesmena/bizneswoman.

  1. KTO: Osoba pracująca na etacie. Wół roboczy. Ma kwalifikacje, ale się boi własnej działalności. Jest wykorzystywany przez pracodawcę. Boi się nawet zmienić pracę, bo nie ma oszczędności i nie stać go by zaryzykować utratę tego co ma.
  JAK: trzeba pomóc mu znaleźć swoje miejsce – może ma pomysł, a może trzeba mu pomóc takowy wykreować. Potem trzeba dać wsparcie na starcie i gwarancję, że wpakuje się w bagno. Ma wiedzieć, że jego pomysł jest dobry i wystarczy że będzie ciężko pracować. Po paru miesiącach wsparcia będzie samodzielny.
  PRZEKAZ: „Mało zarabiasz? Boisz się utraty pracy? Przyjdź i porozmawiaj; powiemy Ci czy możesz dostać dofinansowanie i prowadzić własną działalność. Pomożemy założyć firmę i damy obsługę księgową, oraz pomoc w kontaktach z urzędami. Jeżeli ocenimy, że masz szanse – gwarantujemy Ci utrzymanie minimum przez rok. Potem już będziesz samodzielny.”

  2. KTO: osoba na etacie która ma sporo pomysłów, może przyzwoicie zarabiać, chciałaby robić więcej, ale boi się przepisów, norm, różnych regulacji.
  JAK: pomóc opracować biznesplan, określić jakie warunki trzeba spełnić i może zapewnić wsparcie odpowiednich ludzi. Przykład: mechanik samochodowy/ślusarz – chciałby produkować specjalistyczne zabudowy na pick-up’y, doczepiane skrzynki narzędziowe lub specjalne kufry na relingi. Chciałby zatrudnić 2-4 osoby. Kompletnie nie orientuje się w normach które musi spełnić. Nie wie jakie miałby obowiązkowi wobec pracowników. Nie wie jakie przepisy ochrony środowiska przyjdzie mu spełnić. Nie wie gdzie najlepiej szukać miejsca na warsztat.
  PRZEKAZ: „Masz pomysł na działalność? Nie wiesz jak zacząć? Nasi eksperci Ci pomogą. Przez rok będziesz miała dostęp do bezpłatnych doradców i dofinansowania. Możemy pomóc znaleźć miejsce do prowadzenia działalności”.

  3. Kto: osoba pracująca na etacie lub na „czarno”; złota rączka która nie odważyła się założyć działalności. Nie stać jej na własny warsztat. Świetnie się sprawdzi jak tylko się przełamie by pójść „na swoje”.
  JAK: utworzyć wspólne miejsce dla usługodawców.
  PRZEKAZ: „Zakładamy Ostrowskie Centrum Usług. Nie masz miejsca na warsztat? Nie wiesz czy masz szansę na rynku? Doradzimy. Damy księgową, dostęp do wspólnego biura, niezbędne miejsce na warsztat i magazyn. Będzie to miejsce gdzie wszyscy szukający usług trafią i sami Cię znajdą. Nie musisz mieć strony internetowej i reklamować się.”

 2. I jeszcze jedno – właśnie czytam, że w Wielkopolsce bezrobocie jest na poziomie 3.9%. To tylko potwierdza moją opinię, że nie z bezrobociem należy walczyć, tylko z poziomem płac. O bezrobociu zresztą świadczy ilość importowanych robotników. Kto chce pracować – już to robi. Teraz trzeba ludziom zapewnić godziwy poziom życia. Trzeba by ci co chcą robić więcej – dali radę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick