Nie mają nic wspólnego ze służbą. Uwaga na oszustki!

1
Oszustki były bezlitosne. Podały się za policjantki i bez zastanowienia okradły dwie seniorki z Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusz Policji (tej prawdziwej!) otrzymali zgłoszenie o przestępstwach kradzieży.

Kolejni oszuści w akcji. Tym razem to kobiety, które podają się za… policjantki. Do dwóch oszustw z ich udziałem doszło w Ostrowie Wielkopolskim. Ostrowianki w wieku kolejno ponad 90 i 60 lat nie były wystarczająco czujne i dały się oszukać. Do jednej z poszkodowanych do drzwi mieszkania zapukały dwie fikcyjne „mundurowe”. – Kobiety tłumaczyły, że muszą przeprowadzić przeszukanie mieszkania, gdyż jego właścicielka jest zamieszana w handel biżuterią pochodzącą z przestępstwa – mówi nadkom. Krzysztof Kula z KPP w Ostrowie Wielkopolskim. Dodaje, że w efekcie złodziejki wzbogaciły się o 7 tysięcy złotych kosztem seniorki.

Druga z poszkodowanych nie straciła gotówki, a… kartę do bankomatu. Fikcyjne „policjantki” tłumaczyły, że na pobliskim bankomacie zamontowana jest nakładka do skanowania danych. – Oszustki poprosiły o kartę bankomatową i numer PIN w celu dokonania jej zablokowania. Pokrzywdzona przekazała kartę bankomatową wraz z kodem PIN – mówi Kula. Seniorka oddała kartę, jedna z oszustek udała się do bankomatu w celu rzekomego zablokowania karty, a – jak się okazała – uszczupliła konto poszkodowanej o 500 zł.

Oszustki nie zostały jeszcze namierzone. Poszukuje je ostrowska policja, która jednocześnie apeluje o ostrożność i prosi o zgłoszenie wszelkich incydentów z ewentualnym udziałem kobiet.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. zastanawia mnie skąd miały unmundurowanie? Oraz przecież bez nakazu prokuratury chyba nie wolno nawet prawdziwej Policji przeszukiwać mieszkania.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick