DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nie mają akwenów, założyli stowarzyszenie

Położenie Koźmina Wielkopolskiego nieco utrudnia rozwijanie takich zainteresowań, gdyż najbliższe akweny, na których można uprawiać sporty wodne to Warta lub jezioro w Dolsku. Mimo to, od lat w mieście nie brakuje  żeglarzy i  pasjonatów aktywnego wypoczynku  na wodzie.

Pomysłodawcą i inicjatorem powołania do życia Stowarzyszenia Wodniaków Koźmin był Jacek Sitarz, który obecnie pełni funkcję Prezesa. W skład Zarządu weszli: Marek Działoszek. Tomasz Zaworski i Leszek Lewandowicz.

Nowe stowarzyszenie ma integrować środowisko: żeglarzy, motorowodniaków, kajakarzy oraz miłośników wypoczynku na wodzie i nad wodą. Celem organizacji jest promowanie w lokalnym środowisku sportu i rekreacji wodnej, jak również propagowanie umiejętności racjonalnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu na wodzie. Jednym z ważnych zamierzeń jest również upowszechnianie wiedzy o ochronie naturalnego środowiska.

Pomysłów na realizowanie celów statutowych jest wiele.

 Pierwszą naszą propozycją są  zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat, które chcemy przeprowadzić w 2018 r. Podczas warsztatów będziemy kształtować umiejętności właściwego i kulturalnego zachowania na wodzie, a także poszerzać wiedzę o ochronie środowiska – mówi Jacek Sitarz, Prezes Stowarzyszenia Wodniacy Koźmin.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz