Nie ma mocnych na ZST-E. Zdemolowali rywali w finale wojewódzkim [WIDEO]

0
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych mistrzem województwa wielkopolskiego w piłce ręcznej. We wtorkowym finale drużyna prowadzona przez Rafała Stempniaka zdemolowała rywali, pokonując na swojej drodze szkoły z Wągrowca i Poznania. Najlepszym zawodnikiem turnieju Final 4 został wybrany Jakub Przybylski.

Cztery najlepsze zespoły w województwie wielkopolskim spotkały się we wtorek w hali przy Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim, żeby wyłonić zwycięzcę, który powalczy o tytuł najlepszej handballowej szkoły w Polsce. Niespodzianki nie było, Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych od lat wychowuje najzdolniejszych. Drużyna prowadzona przez Rafała Stempniaka w półfinale pokonała Zespół Szkół Numer 1 z Wągrowca, żeby w finale rozbić ZSGD Poznań 32:16.

ZSTE przebrnął przez wszystkie szczeble rozgrywek bez porażki na koncie, będąc głównym faworytem do zwycięstwa nie tylko w województwie, ale także w kraju. Dla Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych z Poznania sam awans do finału był już dużym wydarzeniem. Trener Rafał Stempniak, który ma ten komfort, że z większością zawodników na co dzień pracuje także w Klubie Piłki Ręcznej Ostrovia spodziewał się jednak większego naporu ze strony rywali.

W meczu o trzecie miejsce, uczniowe z Wągrowca po serii rzutów karnych pokonali szkołę z Kościana. Najlepszym strzelcem turnieju był Marcel Pawlak z Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych. MVP turnieju wybrano Jakuba Przybylskiego, natomiast najskuteczniejszym bramkarzem okazał Krzysztof Mańczak z Poznania. Termin finału Licealiady oraz gospodarza imprezy powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick