DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy był tu jakikolwiek motyw". Oskarżeni o podwójne zabójstwo w Pleszewie niedługo usłyszą wyrok [AKTUALIZACJA]

Dobiega końca proces oskarżonych o podwójne zabójstwo, do którego doszło w lutym 2022 roku w Pleszewie. 

Do zabójstwa doszło 13 lutego 2022 roku w centrum Pleszewa. Tego dnia siedmiu mężczyzn w wieku od 16 do 41 lat w siedzibie jednej z firm zaatakowało kijami baseballowymi, metalowymi pałkami i nożami dwóch innych mieszkańców powiatu pleszewskiego. Zakatowane i zmasakrowane ofiary nie przeżyły napaści. Według prokuratury – sprawcy chcieli zabić, a jednym z dowodów miały być też znalezione przy nich worki i łopaty świadczące o tym, że po zbrodni chcieli zakopać ciała zamordowanych.

Więcej na ten temat:

W środę w Sądzie Okręgowym w Kaliszu wygłoszono mowy końcowe. – Oskarżeni w zasadzie przyznali się do zarzucanych im czynów, wyjaśnili ten stan faktyczny. Przez dwa lata prowadząc to postępowanie nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy tu był jakikolwiek motyw. Przyglądając się wersjom podawanym przez oskarżonych, odnoszę wrażenie, że absolutnie żadna z nich nie jest prawdziwa lub zasługuje na jakąkolwiek wiarygodność – mówił prokurator Jarosław Górnaś.

Monika Mazur, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych wniosła o najwyższy wymiar kary dla oskarżonych, czyli dożywocie. Wyjątkiem jest najmłodszy z nich. Tutaj pełnomocnik – z uwagi na wiek oskarżonego – domaga się kary 25 lat pozbawienia wolności.

W tej chwili trwa oczekiwanie na wyznaczenie daty ogłoszenia wyroku sądu. Do tematu będziemy wracać.

AKTUALIZACJA 13.06 

Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu poinformowała, że wyrok w sprawie podwójnego zabójstwa, zostanie ogłoszony w środę, 26 czerwca.

Napisz do autora

Komentarze (1)
 • P
  Podatnik

  poniedziałek, 17 czerwca, 2024

  I przyjdzie społeczeństwu płacić na utrzymanie bandziorów przez co najmniej 25 – nawet do 40 lat.
  Jestem za przewróceniem kary śmierci. Wyjdzie taniej.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz