Nie jest dobrze – są wstępne wyniki testów z DPS-u w Kotlinie

1
W czwartek informowaliśmy o pierwszym przypadku zakażenia w Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie (pow. jarociński). W piątek zostały pobrane wymazy od ponad 200 osób. Spłynęła już część wyników i okazuje się, że zakażonych jest już ponad 100 osób w tym - jak informują jarociński media - dyrektor placówki. Lidia Czechak, starosta jarociński zapowiedziała wprowadzenie specjalnych procedur.

Koronawirusa potwierdzono u jednej z pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Było to dla wszystkich spore zaskoczenie, bo pacjentka nie wykazywała jakichkolwiek niepokojących, nietypowych objawów, a jest osobą schorowaną i leżącą. W piątek pobrano wymazy od wszystkich pensjonariuszy (121 osób) i pracowników (89 osób).

Jarocińskie media informują o pierwszych wynikach przeprowadzonych testów. Sytuacja wygląda bardzo źle. Zakażonych jest już ponad 100 osób w tym dyrektor placówki. Od dnia dzisiejszego w DPS-ie mają zostać wprowadzone specjalne procedury, o których na bieżąco ma informować włodarz powiatu. 37 pozostałych osób z załogi prawdopodobnie będzie pracować w systemie zmianowym.

Do tematu DPS-u w Kotlinie będziemy jeszcze wracać.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Biedne babcie i dziadki, to pracownicy przynoszą pensjonariuszom wirusa, kiedy to się skończy? Ludzie nie uważają, wszędzie chodzą, nie noszą maseczek, nie zachowują dystansu, młodzi brak odpowiedzialności i lekceważenie starszych, zaczyna się, DPS chorują już w całej Polsce, staruszkowie biedni przez dyrekcję i pracowników bowiem nikt nie stosuje reżimu sanitarnego

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick