Nie było karetki w powiecie. Musiano wezwać ją z Kalisza. Niestety, mężczyzna zmarł

10
Nie żyje mężczyzna, do którego wezwano karetkę z Kalisza. Mimo pomocy strażaków, a następnie wsparcia zespołu ratownictwa medycznego, reanimacja nie przyniosła efektu. Do tragedii doszło w jednej z posesji przy ulicy Wigury w Ostrowie Wielkopolskim.

W środowy wieczór na terenie powiatu ostrowskiego brakowało wolnej karetki. Wszystkie zostały zadysponowane do pacjentów, a pomocy specjalistów wymagała kolejna osoba. Dlatego wezwano na pomoc zespół ratownictwa medycznego z Kalisza.

W międzyczasie do jednego z domów przy ulicy Wigury w Ostrowie Wielkopolskim wysłano też dwa zastępy straży pożarnej. – Po przybyciu na miejsce zastępów, zastano nieprzytomnego mężczyznę. Doszło do zatrymania akcji serca. Strażacy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, udrożniono drogi oddechowe za pomocą rurki krtaniowej, podano tlen i podłączono mężczyznę do defibrylatora AED. Przybyły zespół ratownictwa medycznego przejął poszkodowanego, kontynuując resuscytację. Po jej zakończeniu lekarz stwierdził zgon – powiedział portalowi wlkp24.info kpt. Tomasz Chmielecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej w sile dziewięciu osób.

Nie żyje także kobieta, która straciła przytomność na przystanku autobusowym przy ul. Wolności w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejsce wezwano pomoc, ale było już za późno. Lekarz stwierdził zgon.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. I tu jest właśnie widoczna cała prawda o pandemii. Prawdziwe ofiary to ludzie cierpiący na inne choroby, nie udzielanie pomocy na czas, a składki na NFZ są cały czas odprowadzane. Szkoda gadać… Współczucia dla rodziny.

 2. Teraz człowiek źle się poczuje. Wezwie pogotowie to przyjedzie straż. Straż nie ma zapewne lekow żeby coś podać. Co to się dzieje

 3. Jak masz bóle albo zawał to wezwij karetkę a za to przyjedzie straż pożarna bo palący problem ale chorego nie ulecza i nie ugaszą to samo może być jak przyjedzie pogotowie energetyczne albo gazowe bo pogotowie a na ambulans dla ludzi chorych nie ma co liczyć teraz tylko dla covidowcòw zarezerwowane inne choroby nagle przestały istnieć a przypominają się jak pacjent na nie umrze.Masakra.

 4. Co ta Platforma Obywatelska wyprawia to już ludzkie pojęcie przechodzi!?
  Nie przygotowali kraju na wzrost zakażeń, pozwolili rozprzestrzeniać się wirusowi bez kontroli wpuszczając bez testów rodaków z Anglii?!
  Mają krew na rękach.

  • Przecież to nie PO tylko Konfederacja rządzi szpitalami ji ak wiemy jest zdania, że przeżyje kto ma przeżyć, a kto nie przeżyje jest prawdziwie wolny.

 5. Ludzie, lepiej teraz nie chorujcie, bo jedyną i słuszną chorobą jest teraz COVID-19. Karetki mogło zabraknąć, bo w wielu jeżdżą teraz łapiduchy w białych uniformach, którzy zwożą pacjentów covidowych do Ostrowa. Im więcej oddziałów covidowych, tym większy zysk do szpitala. A jeśli masz zawał, przyjadą do Ciebie dwa zastępy Straży Ogniowej w sile dziewięciu rosłych chłopów, albo poczekasz sobie na karetkę z Kalisza i zdążysz w tym czasie trzy razy kopnąć w kalendarz.

 6. To byl moj sasiad mlody chłopak 46 lat. To prawda ze najpierw była straz ale trzeba przyznać że do tematu podeszli bardzo profesjonalnie bo dosłownie biegli by go ratować natomiast jak przyjechała karetka po dopiero po jakiś 15 może 20 min to klearz szedł spacerkiem…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick