„Nie boję się krzyczeć. Konstytucja jest łamana”

54
Aktor Robert Zawadzki, nie boi się głośno mówić swojego zdania na temat sytuacji politycznej w Polsce. Ostrowianin był w ostatni wtorek w Warszawie protestować pod Sejmem przeciwko łamaniu konstytucji i zmianom w polskim sądownictwie. Robert Zawadzki jest także na każdym spotkaniu "Ostrowskich Spacerowiczów", którzy głośno sprzeciwiają się zaistniałej sytuacji pod sądem w Ostrowie Wielkopolskim.

Wyglądało to tak, jak wygląda przez ostatnie trzy lata, czyli od momentu kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę w Polsce i zaczęło proces destrukcji kraju. Było bardzo dużo ludzi, którzy się sprzeciwiali. Ludzie mają tego dość. To, że partia rządząca dostała mandat na sprawowanie władzy, nie znaczy że dostała mandat na psucie i łamanie konstytucji – mówi o protestach przy ul. Wiejskiej w Warszawie Zawadzki.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

54 KOMENTARZE

  • Spece od Konstytucji się znaleźli, a pewnie nigdy jej nie przeczytali. Tylko okładkę widzieli :))) KOD PO N

  • Zmienił nazwisko zawód i odmłodził się? Z tego Kornaszewski ego to niezły cwaniak jest, prawda Ino? Ino ty go rozpoznałaś.

  • Mam wrażenie, że w Ostrowie mamy samych Konstytucjonalistów. Aktor Zawadzki Konstytucjonalista, Przewodniczący SLD w Ostrowie Konstytucjonalista, Pan Kornaszewski Konstytucjonalista, Pan Wójcicki Konstytucjonalista. Same talenty i znawcy Konstytucji w Ostrowie. Proponuje wręczyć tym Panom nagrodę Ostrowianina ROKU w kategorii „Wybitni Ostrowscy Konstytucjonaliści”.

 1. nikt nie łamie konstytucji ty bałwanie to co było do tej pory to jakaś parodia sądownictwa w kraju postkomuny za jazdę po piwie na rowerze 2 lata za milionowe przekręty sprawy ciągnące się latami i umorzenie dość tej kasty { korporacji} tata prawnik syn prawnik i wnuczek prawnik dość…..

  • Oczywiście jak sędziowie i prokuratorzy będą uzależnieni od jednej partii, jednego człowieka to wyroki będę sprawiedliwe. Co za dureń.
   No i oczywiście najlepiej niech teraz rolnik czy maszynista po odbyciu 3 miesięcznego kursu zostanie sędzią. Przynajmniej nie będzie miał związku z branżą 😉 Z partią za to będzie miał związek bardzo duży.

  • PiS-owski walec jedzie bo robi to dla obywateli tych zwykłych, których przez 25 lat wolnej Polski ani SLD ani PO nie dostrzegało. Ci ludzie byli krzywdzeni przez sądownictwo, każdego dnia spotykali się z arogancją na salach sądowych, byli poniżani przez NADZWYCZAJNĄ KASTĘ. Proszę sobie obejrzeć programy Pani Jaworowicz czy „Studio Polska”. To są ludzkie sprawy. Brawo PiS, brawo prezes Kaczyński, brawo senator Mikołajczyk

  • Widać, po wypowiedzi Pna Zawadzkiego, że nie ma pojęcia o tym co mówi. Mógłby się chociaż przygotować do wywiadu i przeczytać tę konstytucję, której tak broni.

 2. Szkoda tylko, że w Ostrowie taka mała garstka ludzi ma odwagę wyjść na ulice i wyrazić swoje niezadowolenie. A z czego to wynika? Moim zdaniem w dużej mierze z tego, że bardzo dużo Ostrowian, którzy chętnie wybraliby się na taki protest zatrudnionych lub powiązanych jest z budżetówką, czyli po prostu boją się o utratę pracy.

  • Mylisz się ludzie popierają reformę sądów. Posłuchaj sobie na mieście co się mówi, wśród swoich znajomych i przyjaciół. Ludzie popierają reformy PiS tylko głośno o tym nie mówią, taka jest prawda.

 3. Protest powinien być bardziej nagłośniony. Plakaty, transparenty w informacja, ulotki. Mało wiedział. My dowiedzieliśmy się po fakcie.

 4. Panie Zawadzki, jesteś Pan aktorem to, zajmij się Pan swoim aktorstwem, bo na polityce to się Pan nie znasz absolutnie. Jest Pan wykorzystywany przez totalną opozycję i nic więcej!!!

  • Za Gomułki też tak było „Literaci do pióra, studenci do nauki”, „syjoniści do Syjonu” . Co później się działo?

 5. Rozumiem panie AKTORZE, że pan stercząc pod Sądami z PO, SLD, Nowoczesną i KOD pochwala i broni ZACHOWANIA tzw. „NADZWYCZAJNEJ KASTY” poniżej linki tylko do nie których patologii Wymiaru Sprawiedliwości.

  1. http://natemat.pl/230579,sedzia-skazany-za-kradziez-50-zl-uniewinniony-zabral-przez-roztargnienie

  2. http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/303169952-Sedzia-ukradl-element-wiertarki-SN-lagodzi-wyrok.html

  3. http://niezalezna.pl/231023-weryfikacja-sadu-najwyzszego-ktorej-nie-bylo-z-prl-gladko-w-iii-rp

 6. Senator reprezentuje nas zwykłych wyborców. Pan Mikołajczyk zagłosował BARDZO MĄDRZE. Reformować tą zgniliznę sądowniczą.

 7. Konstytucje to wy łamiecie stercząc pod tymi sądami. Dać im miotły niech pozamiatają przed sądem. Będzie z tego lepszy pożytek, a i ładny przykład dacie młodzieży, że robicie to w czynie społecznym.

 8. Proponuje wszystkim tym którzy są pokrzywdzeni przez działalność sądów, aby się umówili na spotkanie z aktorem Zawadzkim i wyjaśnili temu Panu na żywych przykładach jak działa nasze Sądownictwo w Polsce.

 9. Wytrwałości, siły i odwagi Panie Senatorze bo z tą totalną i niemerytoryczną opozycją łatwo nie macie. Widać jasno, że totalni bardzo tęsknią za utraconą władzą.

  • Niech Pani nie obraża osób korzystających z 500+. To najlepszy program od 89 roku, który zlikwidował realnie biedę w śród dzieci i dał rodzinom oddech finansowy. Polacy się nie sprzedali tylko wybrali PiS bo oczekiwali normalności. Z 8 lat rządów PO zadowoleni byli tylko Niemcy, anie Polacy co pokazali przy urnie wyborczej.

 10. Ciekawej metafory i jednocześnie porównania użył Pan Zawadzki do gołębia. Tylko mam nieodparte wrażenie, że mówił o sobie i kolegach z PO, SLD i Nowoczesnej :)))))

 11. Niech sobie protestują ludzie dali Prawu i Sprawiedliwości mandat do reform i tego chcą. Mają do tego prawo obywatelskie i konstytucyjne. Ich protesty trzeba pokazywać ponieważ są oni najlepszym przykładem, że w Polsce zasady demokracja funkcjonuje bardzo dobrze. Jesteśmy z rodziną z Panem Senatorem.

  • Mandat do reform i owszem, ale nie do dewastacji kraju. I przypominam, że to poparcie wyniosło tylko 18,4 % w wyborach. Zatem nie wszyscy- prawda?

 12. Wielki SZACUN i ukłony dla Senatora Mikołajczyka, że się nie przestraszył KOD-u, PO, Nowoczesnej, SLD, Pana Zawadzkiego. Jest Pan szanowanym i pożądanym człowiekiem. Jako Pana wyborca jestem DUMNY z Pana postawy. na Pana miejscu nie jeden by się wystraszył i schował głowę w piasek!

  • Tak. Dupowłaz woła z 30 metrów „dzień dobry”. Po wyborach się wypnie jak Długopis i spółka.

 13. Panie Zawadzki, Senator jest odważny i mądry. was się już nie da oglądać i słuchać tych farmazonów o których mówicie Obrońcy „nadzwyczajnej kasty”.

  • Odważnym być nie trudno mając za sobą wojsko, policję wszystkie służby w kraju i instytucje oraz propagandową TVP pana „ciemny lud to kupi” Kurskiego. Istoty niekonstytucyjnych zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości nie akceptuje zaś cały „demokratyczny świat”. Możemy oczywiście liczyć na poparcie Węgier, Białorusi, Turcji i pewnie Rosji.
   Rzeczywiście odwaga – duma – i honor.

 14. Coś mi się wydaje, że Pan Zawadzki chce zmienić scenę teatralną na tą polityczną. I się popisuje i odgrywa rolę mędrca obrony Konstytucji. Śmiech w eterze :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 15. Najdziwniejsze jest to, co widzę – same „pochwały” dla pis-u, a można by policzyć na palcach – dla opozycji… i niech się tałatajstwo odchromoli od aktora Zawadzkiego i p.Wójcickiego – to dzięki Nim zbieraliśmy się pod naszym Sądem i protestowaliśmy …
  PS.ciekawy jestem, czy mój wpis się ukaże – wlkp24.info – więcej odwagi !

  • Pod Sądem Andy500 mieliście miłe spotkanie towarzyskie. Tylko na takie spotkanie ludzie kulturalni umawiają się w kawiarni przy kawce, a nie na schodach Sądu 😉

  • Szanowna p.Joanno W. – tak, jak w zeszłym roku byliśmy, tak i w tym roku jesteśmy i będziemy ! I nie zniechęcą nas ani pani komentarz, ani wyzwiska z przejeżdżających samochodów ani nawet pobicie jednego z naszych kolegów !
   Przytoczę napis, który był na przyczółku mostu krotoszyńskiego w najczarniejszy styczeń r.1982 –
   B Y L I Ś M Y ! J E S T E Ś M Y ! B Ę D Z I E M Y !

  • Szanowna p..Joanna W. – przykro mi jest, że tym razem wlkp24.info nie wydrukowało mojej odpowiedzi na pani wpis… 🙁
   Cóż powiedzieć – pozwolę sobie tylko przytoczyć ten napis, który witał nas na przyczółku mostu krotoszyńskiego w styczniu r. 1982 (który zresztą zaraz znikł, zamalowany) –
   B Y L I Ś M Y ! J E S T E Ś M Y ! B Ę D Z I E M Y !

 16. Grać to, sobie można w teatrze! Życie to, nie teatr! Panu Zawadzkiemu pomyliły się miejsca. Schody przed Sądem to nie scena. PiS i tak jest łagodny. ja to bym wszystkich tych sędziów w stan spoczynku przeniósł jedną ustawą. Nie bawiłbym się w kotka i myszkę. Mój postulat to wpuścić do zawodu młodych prawników nie uwikłanych w żadne sieci zależności!!!

 17. Mieszkańcy Ostrowa to jednak głupi ludzie. Jak rządziło PZPR to większość z nich chwaliła ich za wszystkie świństwa jakie popełniali – łącznie z dewastacją kraju i zamordyzmem. Teraz ci sami (albo ich potomkowie) robią to samo bo wszak PZPR wróciło tylko z inna nazwą. Jak cielaki bezmyślne chwalą „komunę bis-Pis” mając za złe ludziom bardziej rozgarniętym i odważnym by stanąć po właściwej stronie, czyli w obronie Konstytucji, Demokracji i Prawa stanowionego. Wstyd mi za tych ludzi, krzykaczy tutaj piszących, że są z mojego miasta. 🙁

  • Ostrowianie to bardzo mądrzy ludzie. Dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości zobaczyli, że można rządzić inaczej, efektywniej, uczciwiej i sprawiedliwiej z myślą o zwykłym obywatelu. Za poprzednich rządów nie było na nic pieniędzy, a oligarchowie się bogacili na potęgę a sądy to przyklepywały. Dzięki PiS-owi i prezesowi Kaczyńskiemu, który tą swawolę ukrócił, Ci wszyscy nieuczciwi nie mogą tego przeżyć.

 18. Nie wyliczymy wszystkich, ale by oddać naszą myśl musimy niektóre nazwiska przywołać. Maja Ostaszewska, Dorota Stalińska, Maja Komorowska, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak wspaniali artyści i POLSCY PATRIOCI. Pan Panie Robercie zwyczajnie stał się Pan jednym z nich. Ostrów ma kolejny powód do dumy. Może tacy Ostrowianie jak Jerzy Wójcicki, Robert Zawadzki, Damian Grzeszczak Jarosław Urbaniak chociaż częściowo zredukują plamę na honorze ostrowskiej wspólnoty lokalnej równoważąc opinię o katastrofalnej i niszczycielską działalność trutni typu: Mikołajczyk, Dera. Ci dwaj ostatni co prawda szybciej niż myślą będą siedzieć, ale nie wolno nam zapomnieć listy wstydu i hańby oraz destrukcyjnych działań wbrew Polskiej racji stanu. Żadne trolle bez poglądów działający jako przekaźniki pisowskiej gawiedzi i za marną kasę robiący tu wpisy metodą „kopiuj” „wklej” – według otrzymanych przekazów od tych zdrajców, tego nie zmienią. Szkoda z nimi wchodzić w dyskusję, bo to taki typ POLAKÓW, którzy kije bejsbolowe na Jasnej Górze święcą by potem nimi walić na oślep Polaków. To są „karki” nie tylko ze względu na fizjonomię, ale też na „intelekt”. Jest jednak zasada, której należy się trzymać NIGDY NIE DYSKUTUJ Z PROSTAKIEM BO NAJPIERW SPROWADZI CIEBIE DO SWOJEGO POZIOMU A POTEM POKONA DOŚWIADCZENIEM Dumny z bycia po właściwej stronie – II sort

  • Polscy patrioci, czy pieszczochy komuny. Stalińska dziecko ubeckie. Tow. Wójciki od kołyski komuszek, nadgorliwy metodyk PZPR-owski. Znawca wszelkich bolszewickich konstytucji. Daniel Olbrychski w pas kłaniający się satrapie Jaruzelskiemu. Pan Zawadzki aktor wybitny, bo z doskoku. Jarosław Urbaniak, który powinien być prezydentem, ale na własne życzenie nim już został, nie szanował zwykłych mieszkańców Ostrowa, skądinąd inteligentny i niezły samorządowiec, no ale pycha … . Itd., itd. Komuna z totalnymi właśnie rzęzi, dogorywa. Stójcie pod sądem jako ofiary agonii systemu, który właśnie się kończy. Linczujcie się wykładami politologa Jerzego i brońcie też konstytucji z 1952 roku. Zwłaszcza niech Jurek jej broni. Też była taka wspaniała, tow. Wójcicki./

  • A ja wymieniam wszystkich zwykłych RODAKÓW, którzy przez lata byli krzywdzeni i poszkodowani przez NADZWYCZAJNĄ KASTĘ

 19. https://oko.press/batory-do-sedziow-nie-kandydujcie-bo/

  „Apel Zespołu Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego w sprawie naboru na wolne stanowiska sędziowskie w Sądzie Najwyższym

  W nawiązaniu do naszego Stanowiska z 20 lipca 2018 roku w sprawie obecnej sytuacji prawnej sędziów Sądu Najwyższego i Pierwszego Prezesa tego Sądu, w związku z opublikowaniem obwieszczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wolnych stanowiskach sędziowskich w Sądzie Najwyższym, Zespół Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego podkreśla, że:
  Najwyższym prawem w Polsce jest Konstytucja, zgodnie z którą sędziowie są nieusuwalni. Działania ustawodawcy zmierzające do przeniesienia w stan spoczynku grupy sędziów Sądu Najwyższego (a także sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego), w tym Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, są sprzeczne z Konstytucją. Pod pozorem zmiany wieku emerytalnego naruszają zasadę nieusuwalności sędziów (art. 180 ust. 1 Konstytucji), zasadę niezależności sądów (art. 173 Konstytucji) oraz zasadę podziału i równowagi władz (art. 10 Konstytucji).
  Obwieszczenie Prezydenta o wolnych stanowiskach sędziowskich jest dotknięte wadą konstytucyjną, która przesądza o jego nieważności. Zgodnie z art. 144 ust. 2 Konstytucji, akty urzędowe Prezydenta wymagają dla swojej ważności podpisu Prezesa Rady Ministrów (kontrasygnata). Wspomniane obwieszczenie zostało opublikowane bez kontrasygnaty i w związku z tym jest nieważne, podobnie jak wszelkie czynności podjęte na jego podstawie.
  Zmiany zasad wyboru sędziów Sądu Najwyższego i Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, uchwalone 20 lipca 2018 roku i oczekujące obecnie na podpis Prezydenta, w sposób jednoznaczny obnażają prawdziwą intencję ustawodawcy – podporządkowanie Sądu Najwyższego władzy wykonawczej oraz aktualnej politycznej większości. Obowiązkiem Prezydenta jako organu czuwającego nad przestrzeganiem Konstytucji jest zawetowanie tych zmian i tym samym zapobiegnięcie ich wejściu w życie.”

  Oto jak i w których miejscach Konstytucja RP jest łamana drodzy internetowi zideologizowani znawcy prawa.

  • Dla mnie to nie są żadni eksperci, może dla ciebie tak. Umiem samodzielnie czytać, obserwować świat i wyciągać wnioski. Jak wt potrzebujecie ekspertów to się ich słuchajcie. ja mam swoje zdanie.

  • Ciemny to jesteś ty zapatrzony w bajki opowiadane przez KOD i nie masz zielonego pojęcia co to konstytucja!

 20. „Wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje.” – BRAWO DLA NIEZŁOMNYCH protestujących pod ostrowskim sądem.

  • Jacy oni niezłomni? stoją pod sądem machając okładką od Konstytucji i się ośmieszają. Ostrowianie mają dzięki temu „KABARETOWI”, który odstawiają trochę rozrywki w mieście.

 21. Pan senator zawsze wszystko wytłumaczy i jest w tym bardzo dobry.
  Już raz kandydował na prezydenta miasta i mu nie poszło…….więc został senatorem.
  Teraz gdy pis może stracić poparcie trzeba sobie szukać pracy…….
  Założył stowarzyszenie ale nie z dobrego serca…..niby dla dzieci i osób starszych…..srele morele…..
  Sam nieźle się dzięki temu wywindował…. i swoje zarobił……
  …..podstawieni ludzie mu tu piszą te Pochwalne lamenty Częstochowskie.. A ciekawe co by pan prezes na to powiedział że wielki społecznik nic za darmo nie robił……..kaska za pomysł o koloniach dla biednych dzieci……..klub seniora żeby babciusie przyszły z wdzięczności zagłosować……
  On sobie krzywdy nie zrobi……kuty na cztery nogi……i niech Pan dyrektor biura senatora czy Pani Asystentka nie trollują żeby podać nazwiska……..byla przyjęta do szkoły numer 9 to wie dobrze jak się to odbywa….pani dziennikarz została polonistką…..pan fotograf woźnym…..pan od wuefu otwarl biuro podróży Pani sekretarka ksiegowa prezesem zarzadu stowarzyszenia zeby nie bylo podpodajace Zona senatora na jego miejsce w zarządzie zeby kasa nie uciekła i wszystko w rodzinie…..

  • Pan Senator jest człowiekiem czynu, a nie malkontentem, który tylko narzeka. W Polsce jest wolność każdy może założyć stowarzyszenie i działać. Jak masz taką ochotę to załóż stowarzyszenie i się wykaż i wtedy zobaczysz jaka to jest ciężka praca.

  • Ciężka praca dla tych co się nimi zarząd wysługuje….. to na pewno….
   A on jakby nie miał z tego korzyści to kolejnej ciężkiej pracy by nie rozpoczynał…..ale wiesz X tu kasa na projekt i wykonanie rękami podwładnych tam kaska za stragany na majostaszkach On nie jest święty naprawdę…….zawsze ma jakieś korzyści i tylko struga takiego w kościele i wszędzie gdzie można Wspaniały i cudowny………..tylko ci którzy chcą czegoś od niego go tak zachwalają albo z nim są przy tej dojnej krowie…………………

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick