Nękał swoją byłą żonę. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

0
Zdjęcie poglądowe / pixabay.com
Najbliższe trzy miesiące 70-latek spędzi w areszcie. To efekt awantur i nękania przez niego byłej żony. Policja dwukrotnie interweniowała w miejscu kłótni. Okazało się również, że takie incydenty miały miejsce od listopada ubiegłego roku.

Do awantur doszło na terenie jednego z domostw w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim. Policjanci zostali wezwani do 70-letniego mężczyzny, który kłócił się ze swoją byłą żoną. Mundurowi pouczyli mężczyznę, a w ich obecności byłe małżeństwo doszło do porozumienia. – Mężczyzna niedługo po odjeździe policji zaczął ponownie się awanturować. Z uwagi na powyższe na miejsce skierowano patrol, który w związku z agresywnym zachowaniem 70-latka podjął decyzję o jego zatrzymaniu – informuje asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

66-letnia kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a tego typu awantury oraz nękanie miało rozpocząć się już w listopadzie ubiegłego roku. Prokuratura postawiła już 70-latkowi zarzut stalkingu. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące i za kratkami będzie oczekiwał na proces. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick