DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nawet 8 lat więzienia za kradzież czujnika z torów. 40-latek usłyszał dwa zarzuty

Czyn 40-latka może skończyć się długą odsiadką w więzieniu. Mężczyzna jest oskarżony o  kradzież czujnika obecności koła na przejeździe kolejowym w Kotlinie (powiat jarociński) na trasie Jarocin – Ostrów Wielkopolski. – Łupem złodzieja padła szyna kolejowa wraz z czujnikiem obecności koła, co spowodowało, że na trasie Jarocin – Ostrów Wlkp. wystąpiły zakłócenia w działaniu części linii kolejowej – wyjaśnia sierż. szt. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Funkcjonariusze informują, że straty powstałe w ten sposób wyniosły ok. 5 tys. zł, ale to nie wszystko, bo – jak podkreślają – „swoim postępowaniem (mężczyzna – red.) spowodował zakłócenie działania części trakcji kolejowej. Za to wszystko grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Sprawdzono monitoring w pobliżu przejazdu kolejowego, co pozwoliło na wytypowanie osoby mogącej stać za kradzieżą. 40-latka zatrzymano, a dalsze czynności mundurowych wykazały, że kradzież nie była jedyną rzeczą, którą miał na sumieniu. – Podczas zatrzymania śledczy ujawnili przy nim środki odurzające. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – dodaje rzeczniczka.

Postawiono mu dwa zarzuty:

  • posiadania środków odurzających,
  • kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

W związku z tym, że jego postępowanie – jak podkreślają funkcjonariusze – spowodowało zakłócenia działania części sieci trakcyjnej, może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz