„Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w gminie Ostrzeszów!

0
Fot. fanpage Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie
Wakacje to czas odpoczynku od nauki. Jednak nie warto spędzać całego dnia przed komputerem. Ciekawą okazją na poszerzenie wiedzy będzie objazdowa wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która zawita do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie (gmina Ostrzeszów). Na początku przyszłego tygodnia trzech edukatorów ze stolicy postara się udowodnić, że nauka nie jest wcale taka nudna.

We wtorek 13 sierpnia w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie odbędzie się objazdowa wystawa eksponatów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Od 8.00 do 14.00 zarówno dorośli, jak i dzieci mogą za darmo przyjść do auli szkoły i zdobyć widzę w ciekawy i nietuzinkowy sposób. „Będzie można obejrzeć 17 eksponatów, a trzech edukatorów udowodni, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga” – czytamy na fanpage’u szkoły w Rojowie.

Wydarzenie finansowane jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”, a realizowane w ramach działania „Naukobus”.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie ma od niespełna roku nowy budynek. Dzieci zaraz po rozpoczęciu nauki zachwalały wyposażenie poszczególnych klas. Podobał im się wystrój nowej szkoły. Imponujący kompleks składa się z trzech części: tzw. kopuły, w której znajdują się część dla dzieci z klas I-IV oraz przedszkole. W części środkowej zdobywają wiedzę uczniowie z klas V-VIII. Ostatnia część tzw. „zielona” została przeznaczona na zajęcia sportowo-rekreacyjne i tam odbywają się zajęcia z wychowywania fizycznego – mówi Justyna Krawczyńska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie.

Szkoła zyskała salę gimnastyczną, w której dzieci uczą się podstawowych zasad sportów zespołowych, doskonalą swoją technikę i poprawiają kondycję fizyczną. Latem lekcje w-f odbywają się na na boisku, gdzie uczniowie mogą trenować biegi zarówno na krótkie, jaki i długie dystanse. – Jest to nowoczesna szkoła. Ma własną salę, w której mamy większość zajęć. Nie jest to tak, jak było kiedyś, że każdą lekcję miałam w innej – powiedziała wtedy Natalia Świstak-Trawińska, nauczycielka języka angielskiego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 24 miliony złotych. Budowa obiektu, do którego uczęszcza ponad 600 uczniów, trwała półtora roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick