DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

„Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w gminie Ostrzeszów!

We wtorek 13 sierpnia w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie odbędzie się objazdowa wystawa eksponatów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Od 8.00 do 14.00 zarówno dorośli, jak i dzieci mogą za darmo przyjść do auli szkoły i zdobyć widzę w ciekawy i nietuzinkowy sposób. „Będzie można obejrzeć 17 eksponatów, a trzech edukatorów udowodni, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga” – czytamy na fanpage’u szkoły w Rojowie.

Wydarzenie finansowane jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”, a realizowane w ramach działania „Naukobus”.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie ma od niespełna roku nowy budynek. Dzieci zaraz po rozpoczęciu nauki zachwalały wyposażenie poszczególnych klas. Podobał im się wystrój nowej szkoły. Imponujący kompleks składa się z trzech części: tzw. kopuły, w której znajdują się część dla dzieci z klas I-IV oraz przedszkole. W części środkowej zdobywają wiedzę uczniowie z klas V-VIII. Ostatnia część tzw. „zielona” została przeznaczona na zajęcia sportowo-rekreacyjne i tam odbywają się zajęcia z wychowywania fizycznego – mówi Justyna Krawczyńska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie.

Szkoła zyskała salę gimnastyczną, w której dzieci uczą się podstawowych zasad sportów zespołowych, doskonalą swoją technikę i poprawiają kondycję fizyczną. Latem lekcje w-f odbywają się na na boisku, gdzie uczniowie mogą trenować biegi zarówno na krótkie, jaki i długie dystanse. – Jest to nowoczesna szkoła. Ma własną salę, w której mamy większość zajęć. Nie jest to tak, jak było kiedyś, że każdą lekcję miałam w innej – powiedziała wtedy Natalia Świstak-Trawińska, nauczycielka języka angielskiego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 24 miliony złotych. Budowa obiektu, do którego uczęszcza ponad 600 uczniów, trwała półtora roku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz