„Nauka zdalna jest absurdalna!” – uczniowie i WON protestują

17
"Nauka zdalna jest absurdalna!", "Otwórzcie nam szkoły!", czy "Dość odmóżdżania dzieci i młodzieży przed komputerami" - takie hasła można było przeczytać podczas protestu uczniów i ich rodziców przed budynkiem Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież oraz członkowie stowarzyszenia WON protestowali przeciwko obostrzeniom wprowadzanym przez rząd.

Organizatorem protestu był jeden z uczniów ostrowskiej szkoły średniej. Frekwencja nie była duża, nie obyło się też bez obecności policjantów, którzy wylegitymowali członków protestu.

Młodzież chciała wyrazić swój sprzeciw wobec nauki zdalnej, która trwa nieprzerwanie od niemalże roku. Uczniowie chcą powrotu do szkoły, a nauka przed monitorem komputera nie niesie ze sobą żadnych korzyści. Wręcz przeciwnie. Ich zdaniem cierpi na tym nie tylko ich zdrowie fizyczne, ale tez psychiczne. Ciągła pozycja siedząca i brak kontaktu z rówieśnikami to jedne z powodów późniejszych problemów. – Ta nauka nie jest tak dobra, jak w szkole. Chcemy żyć normalnie. Chcemy widzieć się ze znajomymi, mieć studniówkę, wspomnienia szkolne – mówiła jedna z protestujących uczennic.

Protestującą młodzież wspierali członkowie Stowarzyszenia Wolna Odrodzona Niepodległa z Ostrowa Wielkopolskim. – Nie ma na to naszej zgody i będziemy walczyć do ostatniego tchu i ostatniej kropli krwi. To, co się dzieje w tym kraju to jest koniec świata. Ludzie obudźcie się, bo będzie za późno! – apelował Bartosz Prus, przedstawiciel Stowarzyszenia WON.

Pod koniec jednej z organizatorów odczytał treść petycji przygotowanej przez uczniów. Młodzież wraz z przedstawicielami WON weszła do przedsionka szkoły w celu złożenia jej na ręce dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Po interwencji policji, uczestnicy zostali wyproszeni na zewnątrz, a z włodarzem szkoły spotkało się dwóch przedstawicieli.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. 34
  13

  Otwórzcie bo nawet na wagary pójść nie mogą 🙂
  I znowu ta konfederacja z brodą I ten Won dziwny. Nawet młodzież nie może sama protestu przeprowadzic , tylko Ci dziwni ludzie zawsze obok ze swoim parciem na szkło. Brrr

  • 30
   5

   Bo tak naprawdę to właśnie ci dziwni ludzie zorganizowali ten protest. Fetyszyści munduru i faszyści z konfy.

  • 7
   2

   Brawo dla Ostrowian, że frekwencja na tym zlocie była tak marna. To tylko pokazuje jaki promil stanowią tacy ignoranci. A przebierańcy w mundurach powinni foliowe czapeczki włożyć zamiast beretów, bo ewidentnie mają za ciasne.

 2. 28
  5

  I słynna buntownicza Ostrowska Mamuśka. Dzieciom wręczyła slogany, a sama ręce w kieszeni. Tłum oburzonych po prostu…. jestem ciekawa ile mandatów wystawiono za brak maseczek…

  • 3
   11

   też nie jesteś normalna!! mandatów chyba milicji bo jakoś nie mają profesjonalnych !!!!
   żal ,że tak mało rodzicom zależy na dzieciach ..z resztą w ostatnich latach chyba im to na rękę ,że nie musi odprowadzać czy odwozić dzieci do szkoły!
   PROTESTOWAĆ BO DEBILIZM TO SIĘ DOPIERO ZACZNIE

 3. 15
  8

  Zamiast domagać się zmian w przeładowanym i często durnym, chaotycznym programie nauczania, sprzeciwiać się szałowi klasówek i testów, nadmiernemu skupianiu się nauczycieli na ocenianiu (bo ci takie mają nakazy z góry…), umieszczaniu lekcji religii w środku zajęć (powinny być na pierwszych lub ostatnich godzinach, bo to zajęcia dodatkowe!, to uczniowie koniecznie chcą wracać do tego przestarzałego systemu nauczania, który nie ma nic wspólnego z edukacją na miarę XXI wieku…

  • 13
   5

   Dokładnie. Komu zależy na wiedzy to ja zdobędzie. Czy w szkole czy zdalnie -nauczyciel ten sam. Jeśli potrafi odpowiednio wytłumaczyć to nawet zdalne niczego nie zniszczą. Taki czas mamy trudny. Niestety. Niedługo się wszystko unormuje. Masz rację .. bunt jest potrzebny przeciw programowi nauczania…przeladowaniu. Jednego człowiek do końca nie pojmuję a następne mu ładują do głowy. I Tydzień pracy uczniów ma tyle nadgodzin ….ze nie ma czasu na powtórki. A Konfederacja i Won jakby chcieli zbawić nas wszystkich. Nie pomagają a tylko przeszkadzają w osiągnięciu przez nas wszystkich celu. Już mi się Nudziły te slogany…. będzie walczyć do ostatniego tchu , do ostatniej kropli krwii.
   Walczcie. Pomagajcie w szpitalach… ludziom chorym w domach . Lepiej przejść się po ulicach prawda ? I w tv zaistnieć:))) naprawdę do ostatniej kropli krwi.

 4. 14
  5

  Bolo 🤗 spokojnie . Policz do 10 ciu. Oddychaj głęboko. Właśnie wszystko jest po to aby tacy jak nikt nie musiał s*** pod siebie w szpitalu jeśli coś pójdzie nie tak w tej „wymyślonej ” Twoim zdaniem pandemii. Pozdrawiam Cię serdecznie nerwusie😚

 5. 8
  1

  Co za ,,bydło” przed moją byłą Szkołą (TK MK) te wypowiedzi buńczuczne ,te komentarze , masakra .Wystarczy spojrzeć tylko na nekrologii.

 6. Ja się pilnie uczyłem jak byłem młody i jestem mondry. Moje dziecko się pilnie uczyło i jest mondre jak ja. Tak więc, uczcie się bo to wam nie zaszkodzi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick