Nauczycielka zakażona. W kwarantannie ok. 350 osób

0
Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymała jedna z nauczycielek Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie. W związku z tym kwarantannie zostało poddanych 120 uczniów i 13 nauczycieli wraz z rodzinami. Nauka dla tej grupy młodzieży odbywa się zdalnie. Dla pozostałych uczniów nic się nie zmieniło i lekcje odbywają się w sposób tradycyjny.

Informacja do kierownictwa placówki dotarła w środę. Nauczycielka poinformowała, że test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. W szkole natychmiast zostały wdrożone odpowiednie procedury. Kwarantannie zostało poddanych 120 uczniów oraz 13 nauczycieli wraz z ich domownikami. Łącznie to około 350 osób, a ich izolacja potrwa 10 dni. Wszystkie pomieszczenia w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie zostały dokładnie zdezynfekowane tak, aby reszta uczniów i nauczycieli mogli bezpiecznie uczestniczyć w lekcjach tradycyjnych. Trzy klasy uczestniczą w nauczaniu zdalnym.  – Za pośrednictwem dziennika elektronicznego do każdego z rodziców wczoraj wieczorem wysłana została informacja o zastosowanych procedurach oraz o tym, że budynki szkole zostały zdezynfekowane i szkoła jest bezpieczna dla uczniów, kontynuujących naukę w formie stacjonarnej – podkreśla Marek Durczak, dyrektor placówki.

Osoby, pozostające w domowej izolacji, mogą liczyć na wsparcie Gminy Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie przy współpracy z jednostkami OSP, dla osób które zgłoszą takie zapotrzebowanie, będzie dostarczał do domów paczki żywnościowe. Pracownicy socjalni będą także w stałym kontakcie z rodzinami, potrzebującymi wsparcia.
Przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono także w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. W tym przypadku chory okazał się być jeden z uczniów. – Uczeń, który był na rozpoczęciu roku szkolnego i kontaktował się z klasą i wychowawcą, miał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W związku z tym, decyzją sanepidu, klasa została skierowana na kwarantannę wraz z wychowawcą. Potrwa ona do 11 września, a więc do piątku. Z tego, co wiem, wszyscy uczniowie czują się dobrze i w poniedziałek 14 września wszyscy meldują się na zajęciach lekcyjnych – mówi Witold Bierła, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick