Nauczycielka zakażona. 18 klas odesłane na naukę zdalną

15
Jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Miała kontakt z uczniami, a to oznacza, że dzieci z 18 klas zostały odesłane na naukę zdalną. Trwa weryfikacja wszystkich uczniów, ale dyrekcja zapewnia, że czują się dobrze, a większość klas już w przyszłym tygodniu wrócą do szkoły.

Ledo rozpoczęli rok szkolny, a już musieli powrócić na jakiś czas do nauki zdalnej. Mowa o 250 dzieciach z 18 klas Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. Okazało się, że jedna z nauczycielek jest zakażona koronawirusem. Według sanitarnych procedur dzieci zostały objęte kwarantanną, a zaszczepione nadzorem sanitarnym. – Mówimy tu o dzieciach z klas od piątej do ósmej. Nauka zdalna jest zaplanowana do 14 października, ale dziesięć klas wróci do nauki już w poniedziałek, a trzy kolejne we wtorek – poinformowała nas Katarzyna Maciejewska, dyrektor krotoszyńskiej placówki.

Żaden z pozostałych nauczycieli nie został zakażony. Każdy jednak przestrzega zasad reżimu sanitarnego i obserwuje się. – Nie jest to łatwa sytuacja zarówno dla nas, jak i dzieci. W szkole apelujemy o przestrzeganie zasad higieny. Dezynfekcję rąk, zakładanie maseczek w częściach wspólnych. Staramy się dbać o zdrowie nasze i innych – dodała Katarzyna Maciejewska.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. A skąd wiedzą, że żaden z pozostałych nauczycieli nie został zakażony? Zrobiono testy? Czy tylko deklaracja na „tzw. gębę”, jak się Pan/Pani czuje? 🙂 Śmieszą mnie takie deklaracje bo dyrekcja ma ludzi za debili?

 2. Podobno nauczyciele to klasa inteligencja….. Gdzie ta inteligencja była kilka lat wcześniej jak w szkołach było po garstkę dzieci bo grypa lub inne choroby sezonowe? Odp. Na swoim miejscu. A gdzie dzisiaj jest ta inteligencj?? Ktoś odpowie???

 3. no jak to? zaszczepiona była i zakażała innych?
  ah, przed chwilą czytałem, że badania naukowców stwierdziły, że szczepionka może nawet potęgować transmisję wirusa.
  a Pfizer zarabia 100 mln dolców dziennie na szczepionkach. fajny biznes. zaś przyszły rok to podwyżka cen energii o 40%.
  ale co tam, Donald Tusk nas uratuje byśmy nie zdychali.

  • Ach, przeczytałeś w internecie, to dobrze. Doczytaj więcej bo nikt nigdzie nie napisał, że osoba zaszczepiona nie zaraża innych i że nie może zachorować (częściej ostatnio można przeczytać, że szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem choroby, tak jak na przykład od lat stosowane szczepionki przeciw grypie). Poza tym dodam, że przeczytałem twoją wypowiedź i się załamałem jak można tak kaleczyć język polski. Przydałby ci się powrót do szkoły, choćby zdalnie.

  • Czego chcesz od Pan Tuska młotku, czy to on podwyższa ceny prądu, czy on szczepi, czy on roznosi wirusa. Czep się tego lupieza stetryczałego, to jest zło chodzce po ziemi

 4. bardzo dziekuje tym wszystkim nauczycielom którzy się nie szczepią ,piekny przykład dla uczniów ,postawa obywatelska i czemu tylko do Q…wy nędzy narazją nasze dzieci, pracownicy szkoły to zadurzono powiedziane otych niby nauczycielach

  • A Ty się szczepiłeś „men” ?? Dzieci też ?? Dziadkowie też ??? Nie boisz się wychodzić , bo wirus może w powietrzu latać i cię zarazić ?? Człowieku gdzie ty żyjesz. Pooglądaj troche wrealu24.tv , a nie tylko reżimowe tv, to może zmienisz poglądy. A do marketu sie nie boisz chodzić ??

 5. Tych ze sanepidu już kompletnie pogięło. I kto ma teraz zostać z tymi dziećmi? Nie każdy ma możliwość skorzystania z pomocy dziadków, trzeba wziąść opiekę a wtedy premia pójdzie bokiem i pracodawca też nie może skorzystać z pracownika. Tak się właśnie udupia gospodarkę, ludzi już z tym covidem kompletnie pogięło.

  • masz rację ludzi pogięło na dobre, zobacz ile tu minusujących jest. u nas w robocie się poszczepili niektórzy, ale za granice się bali wyjechać , takie bohatery. A niektórym żal za testy płacić , bo niektóre kraje wymagały i na zagraniczne wczasy nie pojechali. A sanepid w Krotoszynie ma jakieś głupie przepisy, których na szczęście nie stosuja w innych miastach . A może trzeba było zamknąć jeszcze market i jakiś kościół bo Pani nauczycielka pewnie i tam była, i co tam nie zarażała ??? Paranoje robią

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick