Nauczyciele chcą strajku? W środę wszystko będzie jasne

43
Trwa referendum strajkowe w jednostkach oświatowych na terenie całej Polski. Nauczyciele w tajnym głosowaniu decydują, czy chcą wziąć udział w strajku planowanym na początek kwietnia. O tym, w jakich szkołach regionu Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się strajk, dowiemy się w środę 20 marca, po zebraniu wszystkich głosów. Jak sytuacja wygląda w tej chwili? Zapytaliśmy Marka Kolińskiego, prezesa ostrowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

43 KOMENTARZE

  • Jak mu płaca nuczycielska się nie podoba to na kasę do biedronki wielu ludzi tak robi. Praca sie nie podoba to szukają innej nauczycielem nie musi się wcale być.

  • Szanowni Państwo. Ja zawożąc swoją córkę do tej szkoły wjeżdżając na boisko i kiedy odbieram swoje dziecko notorycznie widzę dyrektora tej szkoły razem z nauczycielkami i sekretarką wchodzącą na papierosa do piwnicy albo wychodzące towarzystwo z tej lokalizacji. Być może się mylę, ale uczniowie są jednomyślni.

  • mam 28 lat ukończyłam wyższe studia zarzadzanie i marketing i pracuje w firmie otrzymując na rękę 2250 zł czy państwo nauczyciele uważacie że mi się większa płaca tak jak wam np. 1000 zł więcej nie należy? w czym jestem gorsza od was? mam studia wyższe tak jak wy, ciężko pracuje tak jak wy i co dlatego że jesteście budżetówką to wam się należy a mi nie dlatego że pracuje u prywaciarza?

  • Jestem przedsiębiorcom. I tak się zastanawiam dlaczego nikt mi nie dołoży do pensji, tylko mam tyle ile sobie sam zarobie dzięki swojej cięzkiej pracy. Państwo nauczyciele są bardzo roszczeniowi, a skoro wszyscy twierdzą, że są tak dobrze wykształceni i mają tak dużą wiedzę to, niech zakładają firmy i prowadzą własną działalność gospodarczą, wtedy nasz kraj będzie się rozwijał dynamiczniej bo wykorzystacie swoje wiadomości, będziecie płacić większe podatki do budżetu a nie tylko żerujecie na garnuszku państwa.

  • do Basia
   Proszę nie wrzucać całej budżetówki do jednego worka, bo ja również pracuję w budżetówce, również mam studia wyższe, ale niestety do wypłaty nie mam 2.000 złotych.
   Też bym chciała dostać podwyżkę bo już od 5 lat chyba nic nie widziałam. I wcale nie jestem pazerna, nie marzę o 1.000 złotych.
   Chcę godną pensję za uczciwą pracę.

  • Solidarność od lat politycznie wspiera PiS. A w tym przypadku zapowiada głodówkę i strajk przeciw rządowi PiS. To jaka to polityka mądralo?

  • Wszystkim narzekającym na to, że mało zarabiają i w związku z tym narzekającym na nauczycieli odpowiadam krótko- walczcie o swoje, a nie pyskujcie na tych, którzy walczą. Nauczyciele nie po to kształcili się na nauczycieli, żeby teraz na kasę do Biedronki. W poprzedniej epoce już to przerabialiśmy, kiedy byle pałętający się np po ZNTK nierób, zarabiał dwa razy tyle co nauczyciel. Andrzejowi radzę- patrz w swoją kieszeń, na swoją działalność, a nie doradzaj innym. Basi radzę- zmień pracodawcę. Nauczyciele nie mają gdzie iść ze swoim kierunkowym wykształceniem. Ty specjalista marketingowiec z pewnością znajdziesz lepiej płatną pracę, np u Andrzeja. No i jeszcze jedno- Basiu, pracując u prywaciarza nie pracujesz w budżetówce. To już marketingowiec powinien wiedzieć.

 1. To ten Pan Nauczyciel, którego żona nauczycielka/dyrektorka startowała w wyborach samorządowych z listy PiS. He he he

  • Jak się chce być cały czas na fali, to trzeba mieć wtyki we wszystkich środowiskach.

 2. Związki weszły w spór zbiorowy z pracodawcami czyli z dyrektorami szkół. A co w przypadku gdy dyrektor też jest za strajkiem?

 3. Ten związkowiec pracując w liceum protestował przeciwko likwidacji gimnazjów chociaż licea na tym korzystają bo będą 4-letnie a nie 3-letnie. Jednak chciał zadbać o interes żony, która była dyrektorem gimnazjum.

 4. Jeżeli w II LO nauczyciel matematyki więcej energii poświęca organizacji strajku niż przygotowaniu młodzieży do matury, to współczuję tamtejszym uczniom. Ja swojemu dzieciakowi będę odradzała wyboru tej szkoły.

 5. Ciekawe, że jak za 8 letnich rządów PO-PSL ówczesna pani minister oświaty stwierdziła, że pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli nie ma, to ZNP siedziało cicho jak mysz pod miotłą. Teraz kiedy obecne rządy nakreśliły mapę drogową podwyżek dla nauczycieli, to ZNP organizuje strajki z groźbą nieprzeprowadzenia egzaminów z maturami włącznie.

  • Hipokryci. 18 godzin pracują wszystkie wakacje, święta, weekendy wolne i się nie podoba. Mamy demokracje nikt na siłę w szkołach was nie trzyma. Możecie się przekwalifikować do innego zawodu, tak jak każdy inny obywatel naszego kochanego kraju. Jkoś jak kopalnie zamykali na Śląsku to, się mówiło że nic się niedzieje górnicy się przekwalifikują, a nauczyciele nie mogą?

  • to według twej prostej metody na lepsze jutro gdy ta większość nauczycieli zmieni pracę na kasę w biedronce to panie z kasy z biedronki niech pójdą uczyć matematyki, j. polskiego czy historii lub w-fu, życzę powodzenia!!! bo już w szkole nie będzie nikt chciał pracować i współczuje dzieciakom a jeszcze bardziej ich rodzicom!!!!ludzie obudźcie się z tego zaściankowego myślenia, że nauczycielom się poprzewracało z dobrobytu zacznijcie myśleć to nie boli jeśli dziś wasze dzieci nie mają czasu na dzieciństwo bo uczą się jeszcze po szkole to jeśli ci nauczyciele odejdą nikt inny nie przyjdzie uczyć i tym samym wam przyjdzie zrezygnować z pracy aby uczyć swoje dzieci wtedy dzieci będą ponosić konsekwencje waszych przekonań

 6. A kiedy Panie przewodniczący przeprowadzi Pan referendum na temat wprowadzenia do szkół karty LGBT czyli Lesbijek, Gender, Biseksualistów i Tranwestytów.

 7. Komuch pełną gębą. ZNP to najwierniejsza przybudówka PZPR. Działacze i część nauczycieli to zagubione sieroty po komunie. 80 % nauczycieli to ludzie, którzy nie powinni mieć wstępu do szkół, a co dopiero wychowywać i uczyć nasze dzieci. Niestety wszystkie reformy oświatowe to jedno wielkie nieporozumienie, sztuka dla sztuki bez jakiegokolwiek sensu. Towarzysz Broniarz, mimo że szkoły nie widział 20 lat, jest typowym nauczycielem.

  • Komuchami historycznymi i mentalnymi są obecnie rządzący. Zero kompetencji tylko bezwolne oddanie woli prezesa. Kompromitują Polskę na arenie międzynarodowej. Rozdawnictwo budżetowych pieniędzy dla grup, które mają dać sukces wyborczy to główny program tego rządu.

  • problem w tym że PO nie ma żadnego programu. Przepraszam ma jeden przejęcie władzy i nic więcej.

 8. Na drzwiach otwartych w II LO nie dowiedziałem się, że matematyka jest tam na wysokim poziomie. Zero osiągnięć i olimpijczyków z tej dziedziny. Może to z tego powodu, że jak zauważyłem pracownie matematyczne są na parterze?

  • Zapraszam jutro na drzwi otwarte przekonać się o naszych osiągnięciach bo jest ich wiele! Niestety nasza szkoła nie chwali się na prawo i lewo jak inne 🙂 wyniki z corocznych matur można zobaczyć w internecie i przekonać się o tym jak IILO wraz z ILO górują nad innymi

 9. Zanim zaakceptuję wybór mojego syna szkoły w której miałby się uczyć do matury dopytam dyrektora każdego licelum jaki procent nauczycieli jego szkoły przystąpił do tego skandalicznego strajku. A na pewno nie będę namawiał Antka do wyboru II LO w którym pracuje pan przewodniczący ZNP.

  • Tato, wszystkie licea strajkują, więc załatw latorośli nauczanie indywidualne i sam go ucz. A jeśli masz zaśmiecać porządną szkołę jako rodzic, to nie wysyłaj dziecka do II LO.

 10. Z II LO wywodzą się: Kornaszewski, Wójcicki (oboje palący świeczki pod ostrowskim sądem), podpułkownik Herwich i działacz PO uwielbiany w Skrzebowie i Moszczance pan profesor Marszał. Wybór należy do Ciebie,jeżeli chcesz wysłać tam swoje dziecko.

 11. Pan prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Ostrowie Marek Koliński wpisuje się w terrorystę wg mojego oglądu Broniarza, który grozi nieprzeprowadzeniem egzaminów, promocji i matury w polskich szkołach. Czy taki ktoś powinien nauczać w jakiejkolwiek szkole i co na to dyrektor szkoły w której ten pan jest zatrudniony?

  • lepiej ambitny wykształcony wf-ista niż wykształcona niedorajda życiowa!!!bez pomysłu na siebie

 12. Jestem nauczycielem. Za każdym razem po przeczytaniu kilku z kilkuset komentarzy obiecuję sobie, ze więcej nie przeczytam. I znowu jednak to robię. To już jest jakiś koszmar… Jak można w ten sposób wypowiadać się o drugim człowieku. Nieważne, czy to nauczyciel czy lekarz. Po niedawnych wydarzeniach podobno promujemy zachowania „antyhejtowe”. Ale ja pytam gdzie? Bo to, co czytam tutaj i nie tylko tutaj, jest dalekie od założeń. Jesteśmy nierobami, leniwcami, półgłówkami. Rodzice wiedzą wszystko i lepiej niż my. Zamknijmy szkoły. Przecież to samo zło. A każdego, który tak wszystko dobrze wie, zapraszam na miesiąc do szkoły… Rozumiem rodziców i ich obawy dotyczące kształtu edukacji w tej chwili, ale to nie nauczyciele tworzą system, to nie nauczyciele decydują o tym, jak finansowane są szkoły, to nie nauczyciele decydują o ilości godzin w tygodniu i ilości przedmiotów na poziomach. Są od tego mądre głowy…

  • A gdzie była twoja belferska głowa gdy za PO-PSL (8 lat) twoja pani minister poinformowała cię, że pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli nie ma. I czy wtedy się burzyłeś kmiotku jeden?

  • W spółdzielni oświatowej mają byś zwolnienia nauczycieli tak się mówi w Ostrowie, bo podobno nie ma dla nich godzin. To proponuję, że Ci nauczyciele, którzy nie chcą pracować niech idą do innych branż tam gdzie będzie im lepiej, a ich stanowiska zajmą najwyżej nauczyciele ze spółdzielni oświatowej gdzie dyr. Jest pani Kolińska. i wszyscy będą zadowoleni.

 13. Niektórzy sobie nie zdają sprawy o trudzie pracy z dzieciakami nastawionymi przeciwko szkole (taki wiek) i o tym, że w czasie wolnym nauczyciele mają inną robotę związaną ze szkołą (przygotowywanie merytoryczne, poprawianie klasówek itp.)

 14. Nauczyciel matematyki z Bożej łaski. Niech dyrektor tej szkoły pokaże na drzwiach otwartych jakie mają osiągnięcia uczniowie tej szkoły z matematyki prowadzonych przez nauczycieli tego przedmiotu w tej szkole. Buhahahahaha! Śmiech na sali gimnastycznej, na której w tej szkole nie da się uczyć skutecznie żadnej dyscypliny sportowej, bo mała i zaściankowa!

 15. Ta szkoła II LO zawsze była lewacka i POstkomunistyczna. Dlatego będę w miarę moich możliwości odradzała wyboru mojej córce tej szkoły do dalszej edukacji. Zresztą młodzież sama już od samych siebie wie, że nie chce się uczyć języka anglikańskiego tylko angielskiego od kogoś kto ma stosowne wykształcenie wyższe, a nie jakieś kursy obok wykształcenia wyższego w innej dziedzinie niepotrzebnej do nauczania języka obcego.

 16. Strajku absolutnie nie popieram, no chyba że zaczniemy od zniesienia Karty Nauczyciela i przejścia nauczycieli pod przepisy Kodeksu Pracy, ale na to nauczyciele się nie zgodzą. Nie mogę natomiast nie odnieść się do jazgania na Pana Kolińskiego, w moim przypadku jest to jedyny nauczyciel matematyki z jakim miałem styczność, który skutecznie zachęcił mnie do nauki tego przedmiotu, a uczynił to m.in. przez podejście Z PASJĄ do tego przedmiotu (czego niestety brak wielu nauczycielom).

  • Masz rację trzeba skończyć z przywilejami nie których grup społecznych. To jest łamanie KONSTYTUCJI i nie równość wobec prawa. Dlaczego nauczyciel ma mieć kartę nauczyciela i przywileje a kierowca autobusu miejskiego nie? Może mi ktoś to wyjaśni? albo dlaczego pielęgniarka ma nie mieć przywilejów za swoją ciężką pracę, a nauczyciel za biurkiem ma przywileje. Twierdzą że ciężko z dziećmi się im pracuje. Sami wybrali sobie taki zawód. Zawsze można się przekwalifikować.

 17. w Biedronce pracują również osoby po studiach pedagogicznych , ale z braku znajomości nie mogą dostać pracy w szkole -a kwalifikacje mają -pewnie można pozamieniać pracowników

 18. Po wielu wpisach widzę, że zaktywizowali się przeciwnicy II LO. Czyżby niektórzy pracownicy innych ogólniaków poczuli zagrożenie? A poza tym te wszystkie wpisy mam, tatusiów, absolwentów i podobnego barachła pachną tym, że jest to jedna, góra dwie osoby wypisujące te chamskie brednie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick