Nauczyciele będą szczepieni. Jak wygląda procedura?

8
Procedura zgłoszeń nauczycieli na szczepienia jest prosta. Pracownicy szkół, przedszkoli i żłobków o chęci udziału mają informować dyrektora swojego miejsca pracy, który przekaże listę do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Resort w komunikacie przesłanym do szefów placówek oświatowych informuje, że dla tej grupy przygotowano dwa rodzaje szczepionek.

Nauczyciele, którzy zdecydują się na szczepienie od poniedziałku mogą zgłaszać się do dyrektorów swoich szkół. – W czwartek otrzymaliśmy wiadomość z ministerstwa jak ta procedura ma wyglądać. Do 10 lutego dyrektor ma obowiązek zgłosić listę osób za pomocą Systemu Informacji Oświatowej – tłumaczy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim Urszula Twardowska.

Z komunikatu resortu przesłanego do placówek oświatowych wynika, że pedagodzy zostaną zaszczepieni dwoma rodzajami preparatów. – Ci nauczyciele, którzy ukończyli 60-ty rok życia dostaną szczepionkę firmy Pfizer i Moderna, natomiast młodsi pedagodzy firmy AstraZeneka – mówi Anna Galant, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownicy oświatowi nie będą musieli wypełniać dodatkowych formularzy zgłoszeniowych czy dzwonić na infolinię, by się zapisać. – W chwili dostawy szczepionki każdy nauczyciel indywidualnie otrzyma informacje gdzie i kiedy ma się zgłosić do punktu na szczepienie – informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W dniu szczepienia, kiedy już otrzymają informacje, gdzie mają stawić się na przyjęcie preparatu, muszą mieć przy sobie dowód osobisty i długopis.

Na razie nie wiadomo kiedy udostępniona zostanie możliwość zgłaszania się na szczepienia dla nauczycieli uczących w klasach wyższych.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 10
  8

  Śmiertelność na covid w Polsce: 0-15 lat – 0 %, 15-20 lat – 0,01 %, 20-30 lat – 0 %, 30-35 lat – 0,01 %, 35-40 lat – 0,02 %, 40-50 lat – 0,03 %, 50-55 lat – 0,07 %, 55-60 lat – 1,3 %, 60-65 lat – 2,7 %, 65-70 % – 6,3 %, 70-75 lat – 9,2 %, 75-80 – 13,2 %, 80-85 lat – 16,9 %, ponad 85 lat – 23,2 %. Średnio w Polsce to 2,2 %. Żeby uzmysłowić ile to jest np. 0,01 %… To 1 osoba na 1000! Tę średnią zawyżają seniorzy od 65 lat wzwyż. Nauczyciele raczej nie są w tej grupie wiekowej… Małe pytanie. Kto od 0 do 60 roku życia przy tak niskiej śmiertelności (wydaje mi się, że i tak zawyżonej bo nawet wirusolodzy mówili, że zakażeń było 8-10 razy więcej niż w statystykach, więc i śmiertelność z automatu należałoby podzielić przez 10 – Polska bardzo mało testowała) weźmie udział w eksperymencie medycznym pt. szczepienie?

 2. 5
  8

  Cytuję informację co to za “szczepionka”-… “przeciwko Covid-19” powstały z komórek abortowanych dzieci – czytaj: zamordowanych z premedytacją niewinnych i bezbronnych dzieci w horrendalnym procesie “przerwania ciąży”. Z napływających informacji wynika, że komórki wykorzystane do produkcji szczepionek pochodziły od “setek aborcji”, a nie od – jak podają media, w tym katolickie – od jednego dziecka w latach 1980. Dzieci wykorzystane do produkcji tych szczepionek pochodziły z procesu “aborcji”, która dokonywana była każdorazowo wobec zdrowego dziecka wyjętego z łona matki poprzez cesarskie cięcie i jeszcze żyjące poddane pocięciu na kawałki, gdyż do produkcji tych “szczepionek” używa się komórek nerek dziecka pobranych “w ciągu 5 minut od dokonania aborcji”.

  • Jak się tobie coś w tych szczepionkach coś nie podoba to ich nie przyjmuj a innym w ten sposób nie obrzydzaj i inny ,ciekawe co zrobisz jak się zarazisz wylądujesz pod respiratorem ,ja mòwię z własnego doświadczenia i wiem co to za męka jak trudno oddychać a każdy oddech to męka i brak powietrza ,w takim myśleniu jak twoje lepiej módl się abyś tego nie zaznał ,pisze z własnego doświadczenia mam astmę.

 3. 1
  2

  Chcę wspomóc wysiłki jaszczurów w depopulacji naszej planety swoją obywatelską postawą. Chyba się zaszczepię. Tym chętniej, że przeszedłem tę grypkę bezobjawowo…

 4. 1
  1

  W zakresie bezpieczeństwa szczepionek… Nie wiem jak będzie teraz, ale w 2009 roku kiedy była pierwsza PLANDEMIA na grypę w wersji AH1N1, zaszczepiono masowo dzieci w krajach zachodniej Europy. Oczywiście naukowcy zapewniali, że szczepionka jest przebadana i super bezpieczna. No i dzisiaj rządy np. Szwecji, Holandii czy Belgii wypłacają renty dożywotnie z powodu bardzo wielu zachorowań na narkolepsję. Czym się to objawia? Człowiek idzie, jedzie i zasypia bez świadomości. Takie osoby muszą być praktycznie non stop pod opieką…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick