DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Nastąpi odmrożenie cen gazu. Liczmy się z podwyżką nawet o 20%

Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że od lipca nastąpi odmrażanie cen energii elektrycznej i gazu dla gospodarstw domowych. To oznacza wzrost wyższe kwoty na rachunkach za gaz.

Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że 27 czerwca zatwierdzono taryfę PGNiG Obrót Detaliczny na sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych i innych odbiorców uprawnionych. To oznacza, że ceny gazu dla odbiorców indywidualnych wzrosną o średnio 20% na kwotę 239 zł/MWh. Do tej pory stawka wynosiła 200,17 zł/MWh  – Od 1 lipca 2024 r. wchodzimy w mechanizm stopniowego odmrażania cen energii elektrycznej i gazu dla gospodarstw domowych. Sytuacja na rynkach surowców (węgiel, gaz) wyraźnie się stabilizuje, co z kolei przekłada się spadek cen gazu w obrocie hurtowym. Nie ma zatem uzasadnienia dla dalszego utrzymywania zamrożonych, nierynkowych stawek cen za sprzedaż i dystrybucję paliwa gazowego – powiedział Rafał Gawin, Prezes URE.

Jak czytamy na stronie URE, na całkowitą wysokość rachunku dla gospodarstw domowych składają się:

 • opłaty za paliwo gazowe,
 • opłaty za usługę dystrybucji
 • opłaty abonamentowe.

Od 1 lipca 2024 r. przestaje obowiązywać cena maksymalna gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych ustalona na poziomie 200,17 zł/MWh. W drugiej połowie roku zostają również odmrożone opłaty dystrybucyjne Polskiej Spółki Gazownictwa. Do 31 grudnia 2024 r. zamrożona pozostaje natomiast opłata abonamentowa.

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
 • R
  Ryszard

  czwartek, 27 czerwca, 2024

  PGNiG miał w zeszłym roku 11 miliardów zysku !!! Za mało nas okradają ???

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz