Nasi harcerze na obchodach Święta Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

0
Fot. powiatostrzeszowski.pl
To był historyczny dzień dla harcerzy z powiatu ostrzeszowskiego. Dzieci po raz pierwszy wzięły udział w obchodach Święta Wojska Polskiego w Warszawie. Hufiec ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej im. Szarych Szeregów został Drużyną Reprezentacyjną ZHP podczas ogólnopolskich obchodów.

– Komendant phm. Mariusz Ciechanowski nie kryje dumy z tego wydarzenia: – Cieszę się, że doceniono pracę naszego hufca i wyszkolenie harcerzy oraz powierzono nam tak ważne zadanie. Myślę, że wywiązaliśmy się z niego w stu procentach – mówi phm. Mariusz Ciechanowski, komendant ostrzeszowskiego hufca.

Druhowie zanim otrzymali zgodę na uczestnictwo w obchodach, musieli się odpowiednio przygotować. Pomogły w tym wyjazdy do Poznania i Warszawy, podczas których uczestniczyli w obchodach Powstania Wielkopolskiego. – Zdobyliśmy podczas nich cenne doświadczenie i obycie na takich dużych uroczystościach – zaznacza.

Południowa Wielkopolska była reprezentowana przez 50 harcerzy z Grabowa nad Prosną i Jarocina, którzy od poniedziałku wspólnie przygotowywali się do defilady. „Główne zadanie harcerzy i podchorążych to niesienie 100 flag podczas defilady jako symbol setnej rocznicy odzyskania niepodległości” – czytamy na fanpage’u Hufca ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick