DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Nałożyliśmy kary administracyjne"- sanepid podsumowuje dwa miesiące pandemii

Sanepid od początku kwietnia do połowy maja wszczął osiem postępowań administracyjnych. – Nałożone zostały kary pieniężne od pięciu do dziesięciu tysięcy złotych wobec osób, które nie stosowały się do nakazu obowiązkowej kwarantanny. U tych wszystkich osób obowiązek ten wynikał z przekroczenia granicy Polski – informuje Małgorzata Jezierska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ukarane osoby zostały przyłapane przez policjantów, kiedy oddalili się z miejsca kwarantanny i wyszły do apteki, na klatkę schodową, czy też wyrzucić śmieci. Niektórych z tych osób nie zastano też w mieszkaniu podczas kontroli lub zmieniły miejsce odbywania kwarantanny.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • A
  aNIA

  czwartek, 21 maja, 2020

  Ludzie nic nie robią sobie z zaleceń ( oczywiście część osób) !!!!Zapomniano już o maseczkach , odległościach . Nie można zwrócić uwagi bo albo wyśmieją bądż wyzywają!!!Na zieleniaku pilnowali jak była godzina dla seniora a teraz nie ma nikogo i jeden drugiemu siedzi na plecach. Jak zacznie wzrastać liczba zakażonych to będzie larum na rząd , na służbę zdrowia IGNORANCI pomyślcie o innych a nie tylko o sobie !!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • J
  Józek

  piątek, 22 maja, 2020

  Zgadzam się z aNIA. W Lidlu przy Wrocławskiej ( przestrzeń zamknięta)wiele osób bez rękawiczek na dłoniach, a młode osoby chodzą bez maseczki na twarzy. W razie kaszlnięcia lub kichnięcia przez osobę zakażoną rozwój zakażeń pewny. Czy ochrona ma obowiązek wzywać Policję tylko wówczas , gdy nakryje złodzieja, czy też wtedy kiedy są łamane obecnie obowiązkowe przepisy ? Czy interes sieci Lidl jest większy niż nasze zdrowie?

  Odpowiedz
 • J
  Jędrula

  wtorek, 26 maja, 2020

  Kupujcie w małych sklepach tam jest bezpiecznie.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz