Nalot na targowisko w Odolanowie. Co robiła tam straż graniczna?

0
Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Bluzy, spodnie, koszulki i buty to zarekwirowany przez Straż Graniczną z Kalisza i funkcjonariuszy Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego towar, który został przejęty na targowisku w Odolanowie. Cała partia podrabianej odzieży była warta ponad 276 tys. zł.

Funkcjonariusze znaleźli na odolanowskim targowisku dwóch Bułgarów, którzy handlowali butami oraz markową odzieżą sportową. Informację, że zostały podrobione potwierdził przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej producentów odzieży. Jak wyjaśnia Straż Graniczna, ubrania były wykonane z materiałów niskiej jakości i nie miały oryginalnych metek, wszywek oraz przywieszek. Podrobione zostały także znaki, które na nich widniały.

– Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznało się dwóch obywateli Bułgarii w wieku 27 i 42 lat. Ujawniony towar o wartości ponad 276 tys. zł został zabezpieczony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Policji z Ostrowa Wielkopolskiego – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick