Nakrętki z komendy trafią do Maksa

0
St. sierż. Maciej Karasiński- dzielnicowy ostrowskiej komendy aktywnie zaangażował się w pomoc choremu chłopcu. Z inicjatywy dzielnicowego policjanci i pracownicy cywilni ostrowskiej komendy od października tego roku zbierali plastikowe nakrętki. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 3-letniemu chłopcu w walce z chorobą nowotworową.

Blisko 100 kg nakrętek zebrali policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Akcja zbierania nakrętek powstała z inicjatywny dzielnicowego st. sierż. Macieja Karasińskiego, który rozpoczął zbiórkę wśród grona swoich znajomych i przyjaciół. Do akcji „ Ty również możesz pomóc” włączyli się też policjanci i pracownicy ostrowskiej komendy.

Dzisiaj, 15 grudnia zebrane nakrętki dzielnicowy przekazał Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wielkopolskim, która koordynuje zbiórkę.

Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu 3- letniego Maksa, który choruje na chorobę nowotworową.

Dzielnicowy zachęca wszystkich do tego, by nie wyrzucać nakrętek plastikowych do kosza, ale je zbierać a potem przekazać w wyznaczonych miejscach. Jak sam mówi: dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick