Najwięcej testów, zakażeń i zgonów w powiecie ostrowskim

10
Fot. Pixabay
Ponad 28 tysięcy nowych zakażeń, 768 zgonów - tak przedstawia się piątkowy raport Ministerstwa Zdrowia. Wielkopolska ponownie znalazła się w czołówce województw z najgorszą sytuacją epidemiczną (3285). Sytuacja nie wygląda dobrze także w naszym regionie. Powiat ostrowski odnotował największą liczbę zakażeń oraz zgonów (151/9). W pozostałych powiatach także odnotowano wzrost: Kalisz (95/5), powiat jarociński (69/3), pleszewski (65/0), kaliski (58/0), krotoszyński (58/2), kępiński (30/0) i ostrzeszowski (26/3).

W ciągu doby wykonano ponad 107 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 69 (155 wykonanych testów) 3
kaliski 58 (240 wykonanych testów) 0
kępiński 30 (120 wykonanych testów) 0
krotoszyński 58 (149 wykonanych testów) 2
ostrowski 151 (419 wykonanych testów) 9
ostrzeszowski 26 (87 wykonanych testów) 3
pleszewski 65 (194 wykonane testy) 0
Kalisz 95 (320 wykonanych testów)
5
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Poumierają w rodzinach, albo stracą płuca to się nauczą te antycovidowe pachoły nosić maski! Ludzie nawet z objawami przychodzą do przychodni, siadają wśród ludzi… Na prawdę nie mają za grosz rozumu i nie zasługują na opiekę NFZu.

  • Do jakiej przychodni przychodzą skoro nadal są teleporady? To po pierwsze. Po drugie – art. 68 konstytucji RP mówi wyraźnie o prawie każdego obywatela do bezpłatnej opieki zdrowotnej, więc nie tobie decydować o prawie do usług NFZ (choć i tak tylko covid się liczy). I po trzecie – polecam książkę „Wielki Reset”, tam można przeczytać wszystko skąd się wzięła ta pandemia, komu jest na rękę i jakie cele mają możni tego świata. ONZ już się nawet z tym nie kryje.

 2. Czy ta zaraza się kiedyś zakończy? Panie Boże oddal pandemię z Polski i świata, a daj nam Polakom mądrych polityków dbających o zdrowie Polaków i lekarzy, którzy leczą swoich pacjentów, a nie takich, którzy ucinają pogawędkę przez telefon….

  • Do Ja.
   Ile razy to pytanie. Znowu ostrów. Idź do sanepidu to Ci wyjaśnia. Chociaż już dawno to wyjasniano.

  • Kiedyś na łamach portalu było wyjaśniane. I to właśnie z sanepidu się wypowiadali. Bo było pytanie właśnie o ostrów dlaczego tak dużo. Może warto cofnąć do tyłu artykuły może jeszcze będzie. Widać nie śledzi się codziennie wydarzeń .

 3. Jak ma być inaczej skoro większość ma w doopie jakiekolwiek zasady. Na targowisku na Witosa prawidłowo założona maseczka to rzadkość.A policji i straży miejskiej nie uświadczysz.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick