DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Najpierw wycięli, a teraz sadzą. Drzewa znowu rosną na rynku [WIDEO]

Na jarocińskim rynku sadzone są drzewa. Kilkadziesiąt miesięcy temu przy dwóch pierzejach rosły ozdobne drzewa. W ramach przebudowy tej części Śródmieścia wycięto je, a teraz sadzone są nowe. Pierwsze z nich już rosną, ale kolejne zostaną dopiero posadzone.

WIĘCEJ NA TEMAT REWITALIZACJI JAROCINA

Przez ostatnie lata na rynku było 19 drzew. Wkrótce ma ich być 47. Przygotowywane jest też miejsce na byliny oraz rośliny cebulowe. One już rosną m.in. na części ul. Wrocławskiej prowadzącej z rynku. Tam również posadzono drzewa, które oddzielają dwa pasy komunikacyjne wyłożone granitowymi płytami.

Drzewa w rynku to platany klonolistne. W ostatnich dniach przybywa ich a terenie Śródmieścia. Sadzone są dwie odmiany tych drzew. Te w formie piennej osiągają wysokość od 7 do 9 m, a w  formie wielopniowej od 7 do 8 m.

Zobacz wideo prezentujące jarociński rynek z pierwszymi nasadzeniami.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • J
  Jola

  wtorek, 22 listopada, 2022

  Typowo polskie – najpierw zniszczyć coś pięknego, co rosło latami a potem odnawiać i czekać lata, aż znów będzie piękne.. :/

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  wtorek, 22 listopada, 2022

  Proszę zapoznać się z tematem i później komentować. Korzenie starych drzew oplatały m.in. sieć gazową, bez ich wycinki niemożliwe było przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji a taka jest prowadzona w Jarocinie.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz