Najpierw wycięli, a teraz sadzą. Drzewa znowu rosną na rynku [WIDEO]

2
Najpierw wycięli 19 drzew, a teraz posadzili pierwsze z 47, które wkrótce mają zdobić rynek. W Jarocinie sporo się dzieje. W ostatnich tygodniach zbudowano fontannę, a teraz sadzone są drzewa na tamtejszym rynku. To element rewitalizacji Śródmieścia, która trwa już kolejny rok.

Na jarocińskim rynku sadzone są drzewa. Kilkadziesiąt miesięcy temu przy dwóch pierzejach rosły ozdobne drzewa. W ramach przebudowy tej części Śródmieścia wycięto je, a teraz sadzone są nowe. Pierwsze z nich już rosną, ale kolejne zostaną dopiero posadzone.

WIĘCEJ NA TEMAT REWITALIZACJI JAROCINA

Przez ostatnie lata na rynku było 19 drzew. Wkrótce ma ich być 47. Przygotowywane jest też miejsce na byliny oraz rośliny cebulowe. One już rosną m.in. na części ul. Wrocławskiej prowadzącej z rynku. Tam również posadzono drzewa, które oddzielają dwa pasy komunikacyjne wyłożone granitowymi płytami.

Drzewa w rynku to platany klonolistne. W ostatnich dniach przybywa ich a terenie Śródmieścia. Sadzone są dwie odmiany tych drzew. Te w formie piennej osiągają wysokość od 7 do 9 m, a w  formie wielopniowej od 7 do 8 m.

Zobacz wideo prezentujące jarociński rynek z pierwszymi nasadzeniami.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Proszę zapoznać się z tematem i później komentować. Korzenie starych drzew oplatały m.in. sieć gazową, bez ich wycinki niemożliwe było przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji a taka jest prowadzona w Jarocinie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick