Najpierw wyburzyli, teraz budują. Nowy blok będzie kosztował prawie 10 mln zł [ZDJĘCIA]

0
Fot. UMiG Pleszew
Ruszyła budowa 21 mieszkań w Pleszewie. Blok na 21 mieszkań wraz z parkingiem podziemnym i windą powstaje w centrum miasta u zbiegu ulic Bogusza i Poznańskiej. Na początku roku wyburzono stare budynki, które od lat nie były użytkowane. To właśnie w tamtym miejscu powstaną nowoczesne mieszkania o podwyższonym standardzie wykończenia. Prace potrwają około 1,5 roku.

Po wyburzeniu starych budynków w tym m.in. dawnej siedziby domu kultury, nadszedł czas na budowę nowego, w którym będzie mogło zamieszkać 21 rodzin. W podziemiach powstanie parking podziemny, a oprócz klatek schodowych wewnątrz znajdzie się tam także winda. Na parterze budynku znajdzie się miejsce na lokal użytkowy do wynajęcia.

Mieszkania w powstającym u zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza bloku będą miały różną wielkość od 25 do 83 m2. Mają zostać w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania. Burmistrz Arkadiusz Ptak zastrzega, że będą to mieszkania wyłącznie na wynajem bez możliwości ich wykupienia.

Inwestycja jest realizowana z ramienia samorządu, który w ostatnich latach położył większy nacisk na mieszkalnictwo. Budowa pochłonie 9,3 mln zł z czego niemal 8 mln pochodzi z dotacji pozyskanej z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Budowa tego bloku to część szerszego planu budowy 150 mieszkań na terenie Pleszewa. To kolejna inwestycja po trwającej budowie szeregowców, które można będzie później przekształcić we własność.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick