Najpierw konferencja, później przemarsz na rynek. Tak protestują nauczyciele w Ostrowie Wielkopolskim [WIDEO, ZDJĘCIA]

26
Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego trwa manifestacja nauczycieli. Najpierw przedstawiciele poszczególnych szkół spotkali się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej w n-klubie, a następnie ruszyli ulicami miasta, aby zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się obecnie w oświacie. Jak podkreślają, walczą nie tylko o godne płace, ale także o poprawę jakości nauczania. Na jednym z transparentów można przeczytać: "Lepsze jutro dla oświaty".

“Wolność. Godność. Edukacja”, “Edukacja naszą wspólną sprawą”, “Nie ma szkoły bez uczniów, a uczniów bez nauczycieli” – głoszą hasła na transparentach niesionych prze ostrowskich nauczycieli. Protestujący przeszli spod n-klubu, w którym odbyło się spotkanie oraz konferencja prasowa, a następnie udali się na rynek. Nie brakowało okrzyków i sygnałów dźwiękowych.

W tej chwili najbardziej istotna dla uczniów oraz rodziców jest sytuacja w szkołach ponadgimnazjalnych, ponieważ lada dzień powinny zostać wystawione świadectwa i rozpocząć się egzaminy maturalne. – Popierają nas uczelnie wyższe. Z tego, co wiemy, planują przesunąć egzaminy na studia – powiedział jeden z nauczycieli, który wziął udział w konferencji.

Konferencja prasowa strajkujących nauczycieli

Opublikowany przez wlkp24.info Wtorek, 23 kwietnia 2019

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

26 KOMENTARZE

 1. 48
  39

  Na tych fotkach można obejrzeć strajkujących w dni robocze (a jak!) ludzi mających dzieci i młodzież w d..ie. Idąc we wrześniu do pracy nie wiedzieli na jakich warunkach podejmują pracę pedagoga? Myślę, że dzieci i młodzież odpłaci im to z nawiązką. Autorytetu nie odbudujecie przez długie lata. Weźcie przykład z “dzieci wrzesińskich”, bo wam ten przykład nic nie dał.

 2. 36
  22

  Jak to jest, że opozycja tak wspiera nauczycieli, a w 2015 minister Kluzik Rostkowska mówiła, że podwyżka płac bez zwiększenia pensum jest niemożliwa?

 3. 34
  4

  A gdzie byli jak 6 latki szły do szkoly a potem jak likwidowali gimnazjum jakoś ich wtedy dobro dziecka nie interesowało a teraz raptem chodzi im o dzieci dlaczego wtedy nie strajkowali a teraz to chodzi tylko o kasę

 4. 29
  6

  “Popierają nas uczelnie wyższe. Z tego, co wiemy, planują przesunąć egzaminy na studia – powiedział jeden z nauczycieli, który wziął udział w konferencji.”
  Byle powiedzieć coś optymistycznego, nawet może być zmyślone… A do tego trochę pan nauczyciel niezorientowany, bo już od długiego czasu na ogromną większość uczelni wyższych nie ma egzaminów, tylko jest rekrutacja. I raczej nie wygląda na to, żeby uniwersytety łaskawie czekały aż się licea “ogarną”, bo bardzo wiele szkół jednak jest już po klasyfikacji uczniów i matury pójdą swoim trybem.
  Nie mówiąc o uczelniach zagranicznych, na które maturzyści też się wybierają i nikt tam nie będzie się przejmował jakimś tam strajkiem w jakiejś tam Polsce.

  • 18
   5

   Ten nauczyciel, który tak się produkował na tej konferencji to nauczyciel wf już może w wieku emerytalnym.
   Uczył mnie w-f 30 lat temu i już wtedy nie można tego było nazwać nauką – kazał tylko biegać wkoło boiska.
   I taki nauczyciel też chce 1.000,00 zł podwyżki??????
   PRZESADA!!!!!

 5. 24
  13

  Co to byl za wiec wyborczy???
  Nauczyciele tacy inteligentni a dali sie wciągnąć w ten zabawy po kodu i innych takich
  Dlaczego na rynku glos zabrala jakas kobieta co marzy o karierze politycznej i startuje do europarlamentu a marzy sie jej wiejska???

 6. 32
  17

  Średnia wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego w szkole średniej w Ostrowie to 5900 złotych brutto. Pracują 18 godzin w tygodni, wolne w święta , wakacje letnie, zimowe, dodatki na przykład za prace na wsi, korepetycje od których nie płaca podatku co jest oczywiste niezgodne z prawem i jeszcze im mało .szczerze za to ile pracują to powinni mieć zabraną część wynagrodzenia. Rodzice tutaj jest potrzebny bunt i powszechne odrzucenie środowiska nauczycielskiego . mają gdzieś uczniów, mają gdzieś ,że przecież nie jest realizowany program. A hitem jest to ,że mówią ,że to jest dla dobra uczniów . Hipokryci i hipokryzja.
  Pytam jakim prawem strajkują na terenie szkoły, jakim prawem siedzą w pokojach nauczycielskich , korzystają z energii elektrycznej, z wody i chodzą do szkolnych toalet. Jak protestować to przed szkołą na trawniku. Mało ,ze protestują to jeszcze są dodatkowe straty.
  Starosta, wójtowie zabezpieczyć drzwi szkoły, wprowadzić ochronę i nie wpuszczać zadymiarzy na teren szkoły. jak strajkować to przed szkołą .
  Słuzby skarbowe z całą stanowczością reagować na donosy i powiadomienia na nauczycieli udzielających korepetycje i nie dających wydruku z kasy fiskalnej.
  Słuzby ZUSU sprawdzać zwolnienia L4 nierobów którzy są na zwolnieniach..

  • 14
   11

   Skąd bierze Pani takie informacje? Gdyby 600,000 nauczycieli zarabiało po 5,600 nie były by takich manifestacji. Zabrać ich ze szkół? A gdzie mają strajkować jak nie w miejscu swojej pracy? Nauczyciel udzielający korepetycji nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej. + wydaje mi się, że pracując w Ostrowie, który jest miastem, nie pobiera się dodatku za pracę na wsi. Zapraszam do merytorycznej dyskusji, a nie wylewania jadu.

 7. 28
  5

  a jakie są te postulaty strajkujących odnośnie polepszenia warunków edukacji ? z tego co mówią, jedynym postulatem jest podwyżka. Propozycja dla rodziców maturzystów, zróbmy demonstracje rotacyjną pod szkołą i nie wypuszczajmy strajkujących nauczycieli do domu od 8:00 do 16:00. Co wy na to ?

 8. 22
  11

  Precz z ze środowiskiem nauczycielskim. Precz z nauczycielami.
  Nauczyciele mianowani , gdzie jest wasza przysięga która składaliście. Przypomnę między innymi : dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia itd., Gdzie jest artykuł 6 karty nauczyciela : przypomnę : wspierać każdego ucznia w jego rozwoju. Rodzice łączmy się w proteście przeciwko grupie która za nic ma zasady którym przysięgali.

 9. 30
  6

  A w pierwszym rzędzie sami WF-iści z SP 1. Rozumiem że to ci, którzy najwięcej pracy wykonują w domu po godzinach i należy im się największa podwyżka.

 10. 21
  6

  Do nauczycieli… straciliście cały szacunek u rodziców!!! Tę wasze cyrki , śpiewanie,szopki i szykanowanie nauczycieli którzy nie strajkowali i pilnowali uczniów podczas egzaminu, to zwykle skurwy….wo .!!!!… Dla rodziców jesteście teraz zwykłymi marionetki !!!

 11. 17
  4

  Dzięki strajkowi dowiedziałem się, że jestem upierdliwym rodzicem bo interesuję się swoim dzieckiem. Że zabieram cenny czas umęczonych nauczycieli dzwoniąc czasami do wychowawcy dziecka, po jego ciężkich 4 godzinach w szkole. Dowiedziałem się też, że moje zaangażowanie w organizację festynów szkolnych i dyskotek jest tak naprawdę mobbingiem nauczycieli, bo przecież oni muszą przyjść na te bezsensowne imprezy. mam też kaca moralnego, że zmuszam biednych i umęczonych nauczycieli do udziału w darmowych wycieczkach i obozach szkolnych. Dotarło do mnie wreszcie jak bardzo zadręczam wszystkich nauczycieli i obiecuję poprawę. Już nie zaangażuję się w żadne szkolne wydarzenie – obiecuję wam to kochani nauczyciele.
  Na szczęście mam poczucie, że nie jestem wszystkiemu winny osobiście. Te wykańczające akademie, w których muszą brać udział nauczyciele, o których tak często piszą że są obowiązkowe a na których wręczane są nagrody pieniężne, pochwały medale…. te akademie to nie mój pomysł i nie mam z nimi nic wspólnego. Ja tylko na bywam i oklaskuję zasłużonych, szanowanych i docenianych nauczycieli.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick