Najpierw konferencja, później przemarsz na rynek. Tak protestują nauczyciele w Ostrowie Wielkopolskim [WIDEO, ZDJĘCIA]

26
Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego trwa manifestacja nauczycieli. Najpierw przedstawiciele poszczególnych szkół spotkali się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej w n-klubie, a następnie ruszyli ulicami miasta, aby zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się obecnie w oświacie. Jak podkreślają, walczą nie tylko o godne płace, ale także o poprawę jakości nauczania. Na jednym z transparentów można przeczytać: "Lepsze jutro dla oświaty".

„Wolność. Godność. Edukacja”, „Edukacja naszą wspólną sprawą”, „Nie ma szkoły bez uczniów, a uczniów bez nauczycieli” – głoszą hasła na transparentach niesionych prze ostrowskich nauczycieli. Protestujący przeszli spod n-klubu, w którym odbyło się spotkanie oraz konferencja prasowa, a następnie udali się na rynek. Nie brakowało okrzyków i sygnałów dźwiękowych.

W tej chwili najbardziej istotna dla uczniów oraz rodziców jest sytuacja w szkołach ponadgimnazjalnych, ponieważ lada dzień powinny zostać wystawione świadectwa i rozpocząć się egzaminy maturalne. – Popierają nas uczelnie wyższe. Z tego, co wiemy, planują przesunąć egzaminy na studia – powiedział jeden z nauczycieli, który wziął udział w konferencji.

Konferencja prasowa strajkujących nauczycieli

Opublikowany przez wlkp24.info Wtorek, 23 kwietnia 2019

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

26 KOMENTARZE

 1. Na tych fotkach można obejrzeć strajkujących w dni robocze (a jak!) ludzi mających dzieci i młodzież w d..ie. Idąc we wrześniu do pracy nie wiedzieli na jakich warunkach podejmują pracę pedagoga? Myślę, że dzieci i młodzież odpłaci im to z nawiązką. Autorytetu nie odbudujecie przez długie lata. Weźcie przykład z „dzieci wrzesińskich”, bo wam ten przykład nic nie dał.

 2. Jak to jest, że opozycja tak wspiera nauczycieli, a w 2015 minister Kluzik Rostkowska mówiła, że podwyżka płac bez zwiększenia pensum jest niemożliwa?

 3. A gdzie byli jak 6 latki szły do szkoly a potem jak likwidowali gimnazjum jakoś ich wtedy dobro dziecka nie interesowało a teraz raptem chodzi im o dzieci dlaczego wtedy nie strajkowali a teraz to chodzi tylko o kasę

 4. „Popierają nas uczelnie wyższe. Z tego, co wiemy, planują przesunąć egzaminy na studia – powiedział jeden z nauczycieli, który wziął udział w konferencji.”
  Byle powiedzieć coś optymistycznego, nawet może być zmyślone… A do tego trochę pan nauczyciel niezorientowany, bo już od długiego czasu na ogromną większość uczelni wyższych nie ma egzaminów, tylko jest rekrutacja. I raczej nie wygląda na to, żeby uniwersytety łaskawie czekały aż się licea „ogarną”, bo bardzo wiele szkół jednak jest już po klasyfikacji uczniów i matury pójdą swoim trybem.
  Nie mówiąc o uczelniach zagranicznych, na które maturzyści też się wybierają i nikt tam nie będzie się przejmował jakimś tam strajkiem w jakiejś tam Polsce.

  • Ten nauczyciel, który tak się produkował na tej konferencji to nauczyciel wf już może w wieku emerytalnym.
   Uczył mnie w-f 30 lat temu i już wtedy nie można tego było nazwać nauką – kazał tylko biegać wkoło boiska.
   I taki nauczyciel też chce 1.000,00 zł podwyżki??????
   PRZESADA!!!!!

 5. Co to byl za wiec wyborczy???
  Nauczyciele tacy inteligentni a dali sie wciągnąć w ten zabawy po kodu i innych takich
  Dlaczego na rynku glos zabrala jakas kobieta co marzy o karierze politycznej i startuje do europarlamentu a marzy sie jej wiejska???

 6. Średnia wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego w szkole średniej w Ostrowie to 5900 złotych brutto. Pracują 18 godzin w tygodni, wolne w święta , wakacje letnie, zimowe, dodatki na przykład za prace na wsi, korepetycje od których nie płaca podatku co jest oczywiste niezgodne z prawem i jeszcze im mało .szczerze za to ile pracują to powinni mieć zabraną część wynagrodzenia. Rodzice tutaj jest potrzebny bunt i powszechne odrzucenie środowiska nauczycielskiego . mają gdzieś uczniów, mają gdzieś ,że przecież nie jest realizowany program. A hitem jest to ,że mówią ,że to jest dla dobra uczniów . Hipokryci i hipokryzja.
  Pytam jakim prawem strajkują na terenie szkoły, jakim prawem siedzą w pokojach nauczycielskich , korzystają z energii elektrycznej, z wody i chodzą do szkolnych toalet. Jak protestować to przed szkołą na trawniku. Mało ,ze protestują to jeszcze są dodatkowe straty.
  Starosta, wójtowie zabezpieczyć drzwi szkoły, wprowadzić ochronę i nie wpuszczać zadymiarzy na teren szkoły. jak strajkować to przed szkołą .
  Słuzby skarbowe z całą stanowczością reagować na donosy i powiadomienia na nauczycieli udzielających korepetycje i nie dających wydruku z kasy fiskalnej.
  Słuzby ZUSU sprawdzać zwolnienia L4 nierobów którzy są na zwolnieniach..

  • Skąd bierze Pani takie informacje? Gdyby 600,000 nauczycieli zarabiało po 5,600 nie były by takich manifestacji. Zabrać ich ze szkół? A gdzie mają strajkować jak nie w miejscu swojej pracy? Nauczyciel udzielający korepetycji nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej. + wydaje mi się, że pracując w Ostrowie, który jest miastem, nie pobiera się dodatku za pracę na wsi. Zapraszam do merytorycznej dyskusji, a nie wylewania jadu.

 7. a jakie są te postulaty strajkujących odnośnie polepszenia warunków edukacji ? z tego co mówią, jedynym postulatem jest podwyżka. Propozycja dla rodziców maturzystów, zróbmy demonstracje rotacyjną pod szkołą i nie wypuszczajmy strajkujących nauczycieli do domu od 8:00 do 16:00. Co wy na to ?

 8. Precz z ze środowiskiem nauczycielskim. Precz z nauczycielami.
  Nauczyciele mianowani , gdzie jest wasza przysięga która składaliście. Przypomnę między innymi : dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia itd., Gdzie jest artykuł 6 karty nauczyciela : przypomnę : wspierać każdego ucznia w jego rozwoju. Rodzice łączmy się w proteście przeciwko grupie która za nic ma zasady którym przysięgali.

 9. A w pierwszym rzędzie sami WF-iści z SP 1. Rozumiem że to ci, którzy najwięcej pracy wykonują w domu po godzinach i należy im się największa podwyżka.

 10. Do nauczycieli… straciliście cały szacunek u rodziców!!! Tę wasze cyrki , śpiewanie,szopki i szykanowanie nauczycieli którzy nie strajkowali i pilnowali uczniów podczas egzaminu, to zwykle skurwy….wo .!!!!… Dla rodziców jesteście teraz zwykłymi marionetki !!!

 11. Dzięki strajkowi dowiedziałem się, że jestem upierdliwym rodzicem bo interesuję się swoim dzieckiem. Że zabieram cenny czas umęczonych nauczycieli dzwoniąc czasami do wychowawcy dziecka, po jego ciężkich 4 godzinach w szkole. Dowiedziałem się też, że moje zaangażowanie w organizację festynów szkolnych i dyskotek jest tak naprawdę mobbingiem nauczycieli, bo przecież oni muszą przyjść na te bezsensowne imprezy. mam też kaca moralnego, że zmuszam biednych i umęczonych nauczycieli do udziału w darmowych wycieczkach i obozach szkolnych. Dotarło do mnie wreszcie jak bardzo zadręczam wszystkich nauczycieli i obiecuję poprawę. Już nie zaangażuję się w żadne szkolne wydarzenie – obiecuję wam to kochani nauczyciele.
  Na szczęście mam poczucie, że nie jestem wszystkiemu winny osobiście. Te wykańczające akademie, w których muszą brać udział nauczyciele, o których tak często piszą że są obowiązkowe a na których wręczane są nagrody pieniężne, pochwały medale…. te akademie to nie mój pomysł i nie mam z nimi nic wspólnego. Ja tylko na bywam i oklaskuję zasłużonych, szanowanych i docenianych nauczycieli.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick