Najpiękniejszy ogród 2022. Weź udział w konkursie!

2
Już po raz siódmy wybiorą najpiękniejszy ogród. Mowa o konkursie organizowanym przez gminę Ostów Wielkopolski na najładniejszy zielony zakątek. Do końca sierpnia można wysyłać zgłoszenia, a ogłoszenie laureatów nastąpi pod koniec września. O tym, w jaki sposób wziąć udział w konkursie, piszemy na wlkp24.info.

Konkurs na „Relaks w ogrodzie – najpiękniejszy ogród w gminie Ostrów Wielkopolski” po raz pierwszy zorganizowano w 2015 roku. Jest on skierowany do wszystkich mieszkańców z terenu tego samorządu – właścicielom nieruchomości, przy których znajdują się piękne ogrody.

By wziąć w nim udział należy wypełnić kartę zgłoszenia, która jest do pobrania na stronie internetowej gminy bądź w siedzibie urzędu. Następnie podpisane dokumenty należy wysłać mailem na adres promocja@ostrowwielkopolski.pl z dopiskiem „konkurs – ogród”. Można też przynieść zgłoszenie osobiście lub wysłać pocztą na adres urzędu gminy (ul. Gimnazjalna 5, 63-400 Ostrów Wielkopolski). – Wnioski można składać do końca sierpnia. W następnych tygodniach komisja konkursowa będzie odwiedzać mieszkańców i oceniać zgłoszone do konkursu ogrody. Poza wyłonieniem pierwszych trzech miejsc, przyznamy również wyróżnienia w pięciu kategoriach – tłumaczy Dariusz Pryczak, sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski.

Kategorie konkursowe:

  • „Ładne kwiatki”, czyli ogród kwiatowy,
  • „Królowa ula”, czyli ogród jako oaza dla pszczół,
  • „Niezłe ziółko”, czyli ogród ziołowo-warzywny,
  • „Sielski-anielski”, czyli ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych,
  • „Czas na zabawę”, czyli ogród przyjazny dzieciom.

Mieszkańcy gminy biorąc udział w konkursie, wyrażają zgodę na wejście komisji konkursowej na swoją posesję w celu obejrzenia i sfotografowania ogrodu. – W tym roku w kategorię ocen wchodzą: ogólna estetyka ogrodu i ogrodzenia, różnorodność kwiatowa, pracochłonność, pomysłowość. Pod uwagę będziemy brali również to, czy ogród był zakładany przez firmę, czy samodzielnie przez właścicieli – informuje Alicja Kotecka z Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski.

Lista laureatów tegorocznej edycji konkursu na „Najpiękniejszy ogród w Gminie Ostrów Wielkopolski” zostanie ogłoszona pod koniec września.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick