Najlepsze sposoby na pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google w 2020 roku

0
W świecie marketingu internetowego z roku na rok i miesiąca na miesiąc zmienia się bardzo wiele. Google bez przerwy doskonali swoje algorytmy, aby internauci uzyskiwali jeszcze lepsze propozycje w wynikach wyszukiwania. Dla specjalistów to dynamiczne działanie jest oczywiście wyzwaniem, dlatego w różnych agencjach interaktywnych równolegle powstają odmienne strategie na osiągnięcie czoła listy wyników w interesujących nas zapytaniach. W tym krótkim artykule wraz z ekspertami SEO postaramy się przybliżyć Wam kilka najważniejszych trendów w pozycjonowaniu w nowym roku.

Postaw na dane strukturalne i zdobądź dodatkową widoczność

Już od dłuższego czasu pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google zaczyna polegać na jeszcze dokładniejszym dopasowaniu treści do aktualizacji algorytmów. Sam gigant z Moutain View zaczyna już oceniać nie tylko proponowane przez nas teksty i multimedia, ale także ich kontekst. Update algorytmu o nazwie BERT stawia na przykład na lepsze zrozumienie języka naturalnego (także polskiego), za czym idzie bez wątpienia rozróżnianie między jakościowym contentem a akapitami sztucznie wypełnionymi słowami kluczowymi. Oczywiście wpływa to na strategie pozycjonowania i dobór fraz, na które postawimy w tym skomplikowanym procesie.

Kolejna dynamiczna sytuacja wpływająca na działania profesjonalistów z branży dotyczyć będzie wdrożenia systemów bazujących na sztucznej inteligencji, które widoczne są w przypadku przedstawiania przez Google wyników wyszukiwań lokalnych. Także i tu wyszukiwarka stawia na jeszcze lepsze zrozumienie intencji użytkownika. Jak poradzić sobie z powyższymi zmianami? Pewną receptą jest oparcie witryny w jeszcze większym stopniu o dane strukturalne informujące Google o kształcie naszej WWW i kontekście w jakim funkcjonujemy. Nie martw się, jeśli nie masz pojęcia na ten temat, dobra agencja marketingu online zajmie się za Ciebie pozycjami strony od A do Z, także w kwestii użytecznych danych strukturalnych.

Dostosuj treści na stronie i zacznij tworzyć atrakcyjny content

Oczywiście na początek, zaraz po audycie SEO, zająć musimy się opracowaniem struktury optymalizacyjnej serwisu zorientowanej na wybrane frazy. Ważne, aby teksty na stronie były dostosowane nie tylko pod roboty indeksujące – powinniśmy skierować je przede wszystkim do czytelnika, który po szczegółowym i wyczerpującym opisie kategorii bądź produktu będzie często podejmował decyzje zakupowe. Oprócz standardowej zawartości na stronie powinny jednak pojawić się także jakościowe treści contentowe, chociażby pod postacią wpisów blogowych lub poradników – każdy z nich powinien odpowiadać na potrzeby naszej grupy docelowej.

Warto o tym przypomnieć, bowiem w roku 2020 dobra zawartość będzie przodować w kwestiach pozycjonowania w jeszcze większym stopniu niż wcześniej. Content niezmiennie jest królem marketingu prowadzonego w sieci. To także za jego pomocą umieszczając artykuły sponsorowane w różnych miejscach wirtualnego świata Twoja firma tworzy potrzebne w pozycjonowaniu zaplecze linków przychodzących. Jeśli jednak nie masz czasu na samodzielne tworzenie treści, nie musisz rozpaczać, doświadczona agencja SEO współpracuje z najlepszymi copywriterami, którzy w fachowy sposób napiszą dla Ciebie atrakcyjne dla klienta teksty.

źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick