DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Najlepsi z najlepszych, a wśród nich uczniowie ostrowskiego "ZAP-u" [WIDEO]

W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się gala finałowa Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EduElektra. Specjaliści zwracają uwagę, że to jedna z najtrudniejszych olimpiad w Polsce.

Żaden z trzech etapów konkursu do łatwych nie należał, a każdy kolejny charakteryzował się coraz trudniejszymi zadaniami. Spośród prawie 2 000 uczniów najlepsi z najlepszych stawili się we wtorek w ostrowskim ZAP-ie.

Uczestników, którzy stanęli na podium wyłoniono na podstawie wyników w pięciu grupach tematycznych: elektrotechnika, energetyka, chłodnictwo i klimatyzacja, urządzenia dźwigowe, a także odnawialne źródła energii.

– Organizatorem olimpiady jest Fundacja Edukacyjna EduElektra. Jest to druga edycja olimpiady, choć nasze doświadczenie jest dużo większe, bo organizujemy olimpiadę od 26 lat – mówi Zofia Miszewska, przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady.

Nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych Anna Opłocka podkreśla, że uczniów do olimpiady przygotowuje się przez pięć lat: – To pięć lat zdobywania wiedzy, liczenia zadań, doszkalania się, czytania, podążania za nowymi technologiami.

Nagrody i wyróżnienia odebrało w Ostrowie Wielkopolskim odebrało blisko 30 uczniów z całego kraju.

W materiale wideo prezentujemy wypowiedzi zwycięzców i nauczycieli.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz