Najlepsi szybownicy zjadą do Ostrowa. Przed nami mistrzostwa świata

0
W dniach od 7 do 22 lipca na lotnisku w podostrowskim Michałkowie odbędą się 35 Szybowcowe Mistrzostwa Świata. Przygotowania do tej imprezy, której budżet wynosi prawie milion złotych trwały trzy lata. Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach, wezmą w nich udział najlepsi piloci z ponad 20 krajów. Dziś w tej sprawie odbyła się konferencja prasowa.

W lipcu 2013 roku na lotnisku w Michałkowie odbyły się 17 Mistrzostwa Europy w Szybownictwie. W zawodach udział wzięło udział ponad 130 pilotów nie tylko ze Starego Kontynentu ale także z obu Ameryk, Australii i Japonii. Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się na ostrowskim rynku.

Wysoki poziom organizacyjny tych zawodów wpłynął pozytywnie na decyzję Międzynarodowej Organizacji Lotniczej, która w 2015 roku na posiedzeniu w Lozannie poinformowała, że w lipcu 2018 roku, 35 MŚ w szybownictwie zawitają do Michałkowa.

Tegoroczne mistrzostwa potrwają od 7 do 22 lipca. Do Michałkowa zjadą najlepsi z najlepszych w tej dyscyplinie sportu na świecie. Budżet imprezy szacowany jest na milion złotych, 150 tysięcy złotych to dofinansowanie Ministerstwa Sportu, które objęło honorowym patronatem zmagania najlepszych szybowników świata.

Oprócz ministerstwa imprezę wsparł także Samorząd Województwa Wielkopolskiego, prezydent miasta Ostrowa, Kalisza, starostwo powiatu ostrowskiego, wójta gminy Ostrów oraz burmistrza Krotoszyna.

Pierwsi piloci są już na lotnisku, jak poinformował starosta ostrowski Paweł Rajski, kibice do Michałkowa będą mogli dotrzeć także np. na rowerach, dzięki ścieżce, która jest w budowie, a która będzie gotowa na 7 lipca. Przygotowania do tegorocznej imprezy trwały trzy lata. Z mistrzostw przeprowadzana będzie także internetowa transmisja na żywo.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick