Nagroda podróżnika Marka Kamińskiego dla ostrowskiej uczennicy

1
Julia Wojciechowska odebrała dziś nietypową nagrodę – nie za świadectwo z biało-czerwonym paskiem, czy za wzorowe zachowanie, ale za największy postęp w nauce w ciągu ostatniego półrocza. Dzięki temu 11-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim pojedzie na specjalny obóz motywacyjny, zorganizowany przez znanego obieżyświata Marka Kamińskiego i jego niepełnosprawnego wychowanka Jana Melę. Dwaj podróżnicy są m.in. zdobywcami obu biegunów, a ich dokonania - przykładami, jak przełamywać własne słabości.

– Byłam zagrożona (brakiem promocji do następnej klasy – red.) ale wzięłam się za robotę, żeby poprawić swoje wyniki w nauce – mówi nam dziś Julia, uczennica klasy IV a. Wyszło nadzwyczaj dobrze: na koniec roku z każdego przedmiotu dziewczynka poprawiła swoje oceny – średnio o prawie jeden stopień.

Dzięki temu dostała szkolne wyróżnienie „Zdobywca 2017”, ustanowione w tym roku w placówce przy ul. Królowej Jadwigi. Ma ono jasne kryteria: tytuł może otrzymać ten, kto najbardziej poprawi swoje wyniki w nauce. Tym razem zapracowała na niego Julia. – Bardzo się cieszę, nikt bardziej od niej na to nie zasłużył – mówią zgodnym chórem była i obecna wychowawczyni klasy IV a: Sylwia Junory i Sylwia Lamczak.

A dodatkowo lipcowy wyjazd na obóz motywacyjny na Kaszuby ufundował Julii podróżnik Marek Kamiński, z którym szkoła współpracuje, wdrażając jego edukacyjno-wychowawczy program „Inkubator motywacji”.

– Pokazujemy dzieciom, jak nabyte podczas Obozu umiejętności i narzędzia motywacyjne wykorzystywać do czerpania z własnego wnętrza, do podążania za marzeniami i dalszego samorozwoju- mówi Marek Kamiński o „Obozie Zdobywców Biegunów”, w którym Julia weźmie udział.

– Obóz ma na celu wzmocnienie w uczestnikach pewności siebie, umiejętności planowania, realizacji celów i współpracy z innymi. Ma budować postawy, dawać wiedzę, poczucie wsparcia grupy – dodaje Kamiński.

Julia cieszy się z powodu wyjazdu, choć najpierw – jak mówi – nie mogła uwierzyć, że wybrano właśnie ją. Nigdy dotąd nie wyjeżdżała na wakacje. Najbardziej lubi jazdę na rowerze i rolkach. Chciałaby się wybrać na basen i poznać ciekawych ludzi.

Dyrektor szkoły, Renata Spodzieja podkreśla, że chce sprawić, by w jej szkole uczniowie potrafili radzić sobie problemami i zdobywać własne „bieguny”.

   

„Obozy Zdobywców Biegunów”:

„Podczas obozu mają miejsce rozmowy indywidualne uczestników z instruktorami, które dopełniają proces przemiany i oparte są na wzajemnym zaufaniu. Ćwiczenia indywidualne, których rezultat zapisywany jest w Dzienniku Zdobywcy prowadzonym przez każdy z uczestników, uczą autorefleksji oraz sztuki planowania. Prowadzenie dziennika to także obserwowanie procesu zmiany, jaki w nich zachodzi, emocji, jakie są pojawiają, by zaowocowało to w przyszłości umiejętnością wglądu. Obóz zawiera również elementu survivalu i pierwszej pomocy oraz treningu fizycznego dopasowanego do uczestników i ich możliwości. Puszczane są  również filmy z wypraw p. Marka Kamińskiego, w tym z wyprawy z Jasiem Melą oraz filmy fabularne, które budują pozytywne postawy”.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Brawo dla Julki! Dziewczynka jest pięknym przykladem dla tych wszystkich, ktorym sie nie chce uczyc. Swoja wytrwałością i cieżką pracą zasłużyła na wakacje, na których jeszcze nigdy nie była. Wszyscy uczniowie powinni teraz brać z niej przyklad. Dzieciństwo to nie tylko przyjemności ale również obowiazki do których m.in. należy nauka. Oby wiecej takich dzieci. Jeszcze raz gratulacje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick