Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
’- Byłam zagrożona (brakiem promocji do następnej klasy – red.) ale wzięłam się za robotę, żeby poprawić swoje wyniki w nauce – mówi nam dziś Julia, uczennica klasy IV a. Wyszło nadzwyczaj dobrze: na koniec roku z każdego przedmiotu dziewczynka poprawiła swoje oceny – średnio o prawie jeden stopień.
Dzięki temu dostała szkolne wyróżnienie „Zdobywca 2017”, ustanowione w tym roku w placówce przy ul. Królowej Jadwigi. Ma ono jasne kryteria: tytuł może otrzymać ten, kto najbardziej poprawi swoje wyniki w nauce. Tym razem zapracowała na niego Julia. – Bardzo się cieszę, nikt bardziej od niej na to nie zasłużył – mówią zgodnym chórem była i obecna wychowawczyni klasy IV a: Sylwia Junory i Sylwia Lamczak.
A dodatkowo lipcowy wyjazd na obóz motywacyjny na Kaszuby ufundował Julii podróżnik Marek Kamiński, z którym szkoła współpracuje, wdrażając jego edukacyjno-wychowawczy program „Inkubator motywacji”.
– Pokazujemy dzieciom, jak nabyte podczas Obozu umiejętności i narzędzia motywacyjne wykorzystywać do czerpania z własnego wnętrza, do podążania za marzeniami i dalszego samorozwoju- mówi Marek Kamiński o „Obozie Zdobywców Biegunów”, w którym Julia weźmie udział.
– Obóz ma na celu wzmocnienie w uczestnikach pewności siebie, umiejętności planowania, realizacji celów i współpracy z innymi. Ma budować postawy, dawać wiedzę, poczucie wsparcia grupy – dodaje Kamiński.
Julia cieszy się z powodu wyjazdu, choć najpierw – jak mówi – nie mogła uwierzyć, że wybrano właśnie ją. Nigdy dotąd nie wyjeżdżała na wakacje. Najbardziej lubi jazdę na rowerze i rolkach. Chciałaby się wybrać na basen i poznać ciekawych ludzi.
Dyrektor szkoły, Renata Spodzieja podkreśla, że chce sprawić, by w jej szkole uczniowie potrafili radzić sobie problemami i zdobywać własne „bieguny”.
„Obozy Zdobywców Biegunów”:
„Podczas obozu mają miejsce rozmowy indywidualne uczestników z instruktorami, które dopełniają proces przemiany i oparte są na wzajemnym zaufaniu. Ćwiczenia indywidualne, których rezultat zapisywany jest w Dzienniku Zdobywcy prowadzonym przez każdy z uczestników, uczą autorefleksji oraz sztuki planowania. Prowadzenie dziennika to także obserwowanie procesu zmiany, jaki w nich zachodzi, emocji, jakie są pojawiają, by zaowocowało to w przyszłości umiejętnością wglądu. Obóz zawiera również elementu survivalu i pierwszej pomocy oraz treningu fizycznego dopasowanego do uczestników i ich możliwości. Puszczane są również filmy z wypraw p. Marka Kamińskiego, w tym z wyprawy z Jasiem Melą oraz filmy fabularne, które budują pozytywne postawy”.
piątek, 23 czerwca, 2017
Brawo dla Julki! Dziewczynka jest pięknym przykladem dla tych wszystkich, ktorym sie nie chce uczyc. Swoja wytrwałością i cieżką pracą zasłużyła na wakacje, na których jeszcze nigdy nie była. Wszyscy uczniowie powinni teraz brać z niej przyklad. Dzieciństwo to nie tylko przyjemności ale również obowiazki do których m.in. należy nauka. Oby wiecej takich dzieci. Jeszcze raz gratulacje.